Reklama
Loading...
Reklama

Fanúšikovia Spartaka Trnava chcú počas pandémie koronavírusu podať klubu pomocnú ruku, cítia že situácia je naozaj vážna. Okrem toho, že momentálne prispievajú klubu na transparentný účet, pomáhajú aj dôchodcom a ohrozeným ľudom v Trnave. Počas tohto ťažkého obdobia im nosia potraviny, avšak aj všeobecne pomáhajú. Trnava, prezývaná Malý Rím, je mesto s desiatimi kostolmi a za jedenásty považujú Trnavčania štadión Antona Malatinského. Ten chcú fanúšikovia zaplniť aj virtuálne a tým pomôcť klubu.

„Cítime, že situácia je vážna. Spartak je aj náš klub a je čas mu pomôcť. Keď mali niektorí z nás problémy, tak nás vedenie podržalo a teraz mu to môžeme vrátiť. Ukážme, že sme jediný klub na Slovensku, ktorý dokáže vypredať zápas, ktorý sa ani neodohrá. V ťažkej dobe treba ťahať za jeden povraz, v tom je sila ktorá z nás spraví ešte väčších a silnejších. Spoločne budeme veriť, že sa čoskoro stretneme aj na štadióne,“ povedal koordinátor zo strany fanúšikov Šimon Fuzák.

„Musím poďakovať fanúšikom, ktorým nie je osud nášho spoločného klubu ľahostajný. Prežívame ťažké obdobie, ktoré môže nejeden klub položiť. Toto si nikto z nás nepripúšťa a chcem ubezpečiť fanúšikov, že vynaložíme všetko úsilie, aby Spartak Trnava prežil,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka. „Keď sme klub kupovali, tak nikto ani len nepomyslel, že by sme sa hneď v prvej sezóne museli boriť s takýmito nečakanými prekážkami. Začínali sme od nuly a vedeli sme, že nás čaká kopa ťažkej práce, no tešili sme sa na výsledky, ktoré by sa v budúcnosti dostavili. Už postup do hornej šestky ma naplnil spokojnosťou, že sme na dobrej ceste, aj keď do cieľa je ešte ďaleko. Priznám sa, že táto situácia mi narobila vrásky a mal som rôzne myšlienky. Fanúšikovia však opäť dokázali, že stoja pri nás a to sú veci, ktoré dodávajú optimizmus a chuť do práce. Opäť sme ukázali, že sme jedna veľká červeno-čierna rodina a spoločne môžeme prekonať všetky krízy, hneď ako sa popasujeme s vírusom, ktorý nám strpčuje život,“ dodal Milan Cuninka.

,,Pre tieto účely zriadil klub transparentný účet SK5709000000005169578281, na ktorý je možno poslať čiastku bezhotovostne alebo vkladom na účet (platba je neanonymná). Fanúšikovia môžu prispieť kúpou symbolického lístka v hodnote 9 €, pričom je možné prispieť ľubovoľnou sumou, ale aj kúpiť neobmedzený počet lístkov. V správe pre príjemcu prosíme uviesť – sponzorský dar a meno a priezvisko – a následne odoslať e-mail na adresu vstupenky@fcspartaktrnava.com, aby sme mohli spárovať platbu a zaslať prispievateľovi malú pozornosť, píše sa na oficiálnom webe klubu.

Podporu priaznivcom ,,Bílych andelov“ vyjadrili aj hráči momentálne pôsobiaci v klube, avšak aj bývali hráči Spartaka, ako Erik Jendrišek, Lukáš Greššák či Martin Vantruba. Kapitán Spartaka Bogdan Mitrea na svojom instagramovom profile túto myšlienku fanúšikov podporil a dodal že aj on prispel a kúpil 11 lístkov.

Zo strany fanúšikov Spartaka to nie je po prvý raz, čo podávajú pomocnú ruku. Počas pandémie koronavírusu, vyvesili v Trnave podporujúce transparenty, ako uznanie zdravotníkom. „Vážime si všetkých, ktorí bojujú s týmto ochorením, či už ide o lekárov, sestričky alebo aj pracovníkov, ktorí sa starajú o chod krajiny a o to, aby sme mali čo jesť a piť, ako sú predavačky, zásobovači, ľudia z lekární a ďalší. Aj takto im chceme vyjadriť vďaku,“ povedal v mene Ultras Spartak Šimon Fuzák. O pár dní neskôr začali pomáhať dôchodcom a ľudom, ktorí su počas tohto obdobia najviac ohrození, či už s nákupmi ale aj všeobecne.

Zrejme niet pochýb o tom, že práve Trnava je klubom, ktorý robí Fortuna ligu zaujímavejšou. Spartak síce zožal najväčšie úspechy koncom šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov minulého storočia, avšak takisto v sezóne 2017/2018 keď vyhral majstrovský titul, načo nadviazal v ďaľšej sezóne v skupine Európskej ligy a triumfom v Slovenskom pohári. Už viackrát bola situácia medzi starým vedením klubu a fanúšikmi napätá. Práve počas tohto ťažkého obdobia sa však fanúšikovia zomkli a s novým vedením klubu držia spolu. Bola by obrovská škoda pre slovenský futbal, keby klub v ktorom zažili svoju najväčšiu slávu hráči ako Adamec, Kuna, Dobiáš a mnohí ďalší, sa dostal do likvidácie a nedajbože zanikol.

 

Reklama