Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: wisla.krakow.pl, Bartek Ziólkowski
Český fotbal

Frydrych má namířeno domů. Co Baníku může přinést?

Podle zdrojů magazínu Žongl by se měl do ostravského Baníku po sedmi letech vrátit stoper Michal Frydrych. Poslední dvě sezony strávil obránce v dresu Wisly Kraków hrající polskou Ekstraklasu. V jeho barvách odehrál celkem 55 utkání, v nichž vstřelil sedm branek. Ani jeho stabilní výkony ale nezabránily sestupu, takže ačkoliv Frydrychovi zbývá ve Wisle ještě jeden rok smlouvy, nemělo by Baníku dělat problém domluvit se s Poláky na podmínkách transferu.

Když Frydrych před sedmi lety za necelých 10 milionů odcházel, opouštěl klub jeden z tahounů a také jeden z největších oblíbenců mezi „Chachary“. Nyní se má vrátit hráč, který pomohl Slavii ke třem ligovým titulům a dokázal na Nou Campu přispět k vynulování Barcelony. Baník mezitím zažil pád z ligy a po návratu do nejvyšší soutěže skončil nejlépe na pátém místě. K posunu na lepší místa v tabulce by měl pomoci mimo jiné dvaatřicetiletý zkušený stoper.

K návratu do Baníku měl 186 centimetrů vysoký fotbalista blízko již před dvěma lety, když končil v pražské Slavii, ale tehdy se rozhodl pro zahraniční výzvu. Nyní vše nasvědčuje tomu, že se konečně Ostravané vytoužené posily dočkají. Ostatně Frydrych sám tvrdí, že má Baník stále v srdci. Není ani divu, když v bílomodrém dresu Baníku působil celkem jedenáct let.

Frydrych nemusí být posledním stoperem na příchodu

V uplynulé sezoně inkasoval Baník 48 branek, což je na klub s ambicemi na nejlepší trojku pochopitelně moc. I proto chce trenér Vrba posílit obranu. Největší spokojenost panovala v Ostravě s výkonností Lischky, po jehož boku se nejčastěji střídalo duo Pokorný a Svozil. Tato dvojice však velmi často chybovala a vykazovala značně nevyrovnané výkony. V tuto chvíli je navíc Svozil ve skupině zraněných a Pokorný na odchodu z klubu. Příchod stopera se tím pádem stal nevyhnutelným, zvlášť když talentovaný Kukučka utíká Baníku do Sparty.

Není tajemstvím, že Vrba usiloval o Eduarda, ale zde zájem Baníku naráží jak na finanční možnosti klubu, tak na ambice hráče samotného. Hodně se spekuluje také o setrvání na jaře hostujícího Ladislava Takácse. Setrvání „Laca“ však může více než na plánovaném přestupu Frydrycha ztroskotat na opakovaných zraněních hráče, kvůli kterým vynechal v uplynulých dvou ročnících více než polovinu utkání.

Co Frydrych Baníku nabídne?

Pokud transferu na poslední chvíli nic nezabrání, fanoušci se budou moci ve Vítkovicích těšit na obrovského srdcaře, který nikdy nevypustí souboj. Největší Frydrychovou předností je však hra hlavou a obrovská síla v obou vápnech. Fanoušci Slavie dodnes vzpomínají na gólové hlavičky proti Plzni nebo Brnu, jimiž sešívaným fakticky vystřílel titul v roce 2017. Největší slabinou Frydrycha je dlouhodobě obratnost a rychlost jako taková, ale pokud jej dokáže trenér správně využít, může být pro klub obrovsky platnou posilou.

Reklama