Reklama
Loading...
Reklama

Fotbalová Karviná hlásí jednu zajímavou posilu. Do  prvoligového týmu ze Slezska přichází Lukáš Čmelík zatím píšící zvláštní fotbalový příběh. První fotbalové krůčky dělal v Žilině a jeho dosud posledním zaměstnavatelem byla Dunajská Streda. Hráč, který byl považován za jeden z největších talentů historie slovenského fotbalu, bude mít za úkol v Karviné znovu nastartovat kariéru, která dostala v minulých letech jisté trhliny a jeho fotbalový růst se zastavil. Zároveň se může jednat o další element současného růstu karvinského týmu, jež patří k příjemným překvapením tohoto ligového ročníku.

 

Už v mládežnických kategoriích na něj tamní trenéři pěli ódy a předpovídali mu podobnou kariéru, která se poštěstila hráčům jako Marek Hamšík či Martin Škrtěl. Hned v osmnácti letech ho trenéři zařadili do A- týmu Žiliny a společně se spoluhráčem Petrem Lupčem měl “šošonům” pomoci vrátit titul do města na soutoku Váhu a Kysuce. To se však nekonalo a Čmelík byl opakovaně z disciplinárních přeřazen do B- týmu, čímž dával najevo, že slovo disciplína není s jeho myšlenkami zcela komplatibilní. Nic s ním nesvedl například ani současný trenér Viktorie Plzeň Adrian Gul’a. 

Jeho odchod tak pro všechny představoval vysvobození. Rok strávil ve švýcarském Sionu. Zde ho přepadly pro změnu zdravotní problémy a především kvůli zranění bederního kloubu své místo v sestavě nezískal a po roce se vracel do Žiliny. Tam však bylo takřka jisté, že místo v sestavě nezíská a následovalo tak další hostování. Své umění dostal za úkol předvést v polském klubu Piastu Gliwice. Tým tehdy vedl někdejší český reprezentant Radoslav Látal. Ani zde jeho působení nemělo dlouhé trvání a po roce se vrácel zpět do Žiliny. Tam však stále nebyl vítaným hostem. Vysvobozením byl pro všechny přestup do DAC Dunajská Streda. Až zde se dokázal déle usadit, ale jeho kariéra získávala jistou pachuť.

V České republice najdeme jeden podobný příběh, nad kterým se dnes fanoušek jen hořce pousměje. Mnohým se asi vybaví jméno Martin Zeman. Talent, o něhož se velmi čile zajímal Real Madrid, asi také neměl zcela ideálně nastavenou hlavu. S Viktorií Plzeň slavil dva mistrovské tituly, ale nakonec se s ní hořce rozešel a nyní hraje pouze druhou polskou ligu za Bruk- Bet Termalica Nieciecza. Fanoušci v České republice si v souvislosti s ním pamatují patrně pouze růžový přeliv na jeho hlavě. Lukáš Čmelík může ještě tento scénář odvrátit a dostává pro to ideální příležitost. 

Karvinský tým se nyní jeví jako projev fotbalové renesance a poté, co se na konci loňské sezony zachránil za vteřinu dvanáct, se ukazuje jako tým s jistým potenciálem. Samozřejmě na tom není ekonomicky tak, že by mohl dělat velkolepé nákupy a příchod slovenského útočníka je tak i pro Karvinou určitou výzvou. Fakt, že zatím přichází pouze na hostování, ukazuje jistou karvinskou opatrnost, jež je způsobena i celkovou společenskou situací. Všichni však budou rádi, když bude mít tým z hornického města na konci sezony důvod proměnit hostování v přestup. Jeden fotbalový příběh by dostal nový směr a v Těšínském Slezsku by se možná objevil další důvod sledovat fotbal.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Může to být zajímavý ročník. Tam v Karviné
  • Reklama