Reklama
Loading...
Reklama

Hygienická stanice Moravskoslezského kraje nařídila karanténu fotbalistům druholigového Třince. Onemocnění novým typem koronaviru se prokázalo u nejmenovaného hráče, který se zřejmě nakazil v rodině. V izolaci by Slezané měli zůstat do 1. července, kdy proběhne nové testování.

Ligová fotbalová asociace třineckým fotbalistům odložila zatím pouze čtvrteční duel s Pardubicemi. „O dalším postupu bude vedení soutěže jednat v nejbližších dnech a do té doby nebude LFA ani klub další záležitosti jakkoliv komentovat,“ uvedla asociace na svém webu.

Jedná se o třetí případ nemoci COVID-19 v českém profesionálním fotbale, předtím se nákaza objevila v týmech Mladé Boleslavi a pražské Slavie. Ani jeden z těchto celků nemusel do izolace kompletní. Třinec, ale i všechny druholigové týmy tak určitě doufají, že verdikt bude ještě pozměněn. Co by pro český fotbal znamenalo, kdyby Slezané museli podstoupit karanténu celou?

Pokud vyjdou první červencový den všechny testy negativní, mohl by se Třinec vrátit do tréninku. Okamžitě do zápasů samozřejmě naskočit nemůže, první zápas po svém návratu by mohl odehrát 9. července. V tento den má ale FNL končit, kdežto fotbalistům z města oceli by ještě zbývalo šest utkání odehrát. Ohrožena je tak baráž, která má končit 19. července. V případě jejího posunutí hrozí podstatné zkrácení přípravy na nový ročník. Jak z bezvýchodné situace ven?

Zaprvé, Třinec nebude soutěž dohrávat a jeho výsledky se anulují. Díky tomu se odehrají zbylé zápasy i baráž v termínu. Slezané od dalšího ročníku nastoupí ve 2. lize, odkud jim v nynější situaci postup ani sestup nehrozí.

Zadruhé, za nedohraný se prohlásí celý ročník FNL. V takovém případě se baráž neuskuteční, přímo spadne 16. celek nejvyšší soutěže a z 2. ligy postoupí její dosavadní lídr.

Zatřetí, hygienická stanice si na nátlak Ligové asociace rozhodnutí rozmyslí a v karanténě zůstane pouze nakažený hráč. Třinec by tak mohl začít trénovat i hrát zápasy o něco dříve. V takovém případě se soutěž stihne dohrát v únosném termínu a start baráže se může posunout.

Jak to celé dopadne? Podrobnosti se snad dozvíme ve čtvrtek, kdy zasedá Ligový výbor a situaci nejspíše bude projednávat. Následně bude mít vše v rukou Moravskoslezská hygiena.

Související články:

Reklama