Reklama
Loading...
Reklama

Sparta ukazuje, že své opory si chce udržet a prodloužila na další dva roky smlouvu s Florinem Nitou. Ve Spartě byl Nita v poslední době tématem číslo jedna a přesto, že loni byl rumunský golman trochu zapomenutý, letos se dostal do skvělé formy. Blížil se však konec jeho kontraktu. Letenští ale o svou momentální jedničku nechtěli přijít. 

Florin Nita přišel na Letnou začátkem roku 2018 a celkem má v nejvyšší české soutěži odchytáno  67 zápasů. V minulé sezóně Fortuna ligy mu forma poněkud kolísala, mezi tyčemi jej často nahrazoval Milan Heča a odehrál jen 11 zápasů, ve kterých inkasoval 16 branek. V listopadu minulého roku a následně s přelomem roku nového se ale něco změnilo a třiatřicetiletý rumunský reprezentant je rázem oprou Vrbova týmu. Oproti Hečovi je momentálně schopný podávat vyvážené a pravidelné výkony bez zbytečných chyb a hloupých gólů. Několikrát v poslední době prokázal, že je schopen podržet tým ve složitých situacích a často tak odvrátit nepříznivý vývoj zápasu. 

Skvělou formu dokazuje i za národní tým Rumunska. Během minulého měsíce odchytal všechna tři utkání kvalifikace mistrovství světa a zejména duel proti Německu se mu povedl. Díky svému famóznímu výkonu zařídil týmu těsnou prohru pouze o jediný gól, což proti papírově nabitým Němcům není vůbec žádná ostuda. Nitův výkon vychvalovala nejen německá média, ale i brankářský velikán Manuel Neuer. 

Nita se díky svým výkonům stal oblíbeným také mezi fanoušky, kteří s blížícím se koncem jeho smlouvy hlasitě volali po udržení jejich oblíbence. Sám brankář si takové podpory všiml a nezapomněl fanouškům Sparty za jejich přízeň poděkovat.

Chtěl bych jim poděkovat, protože oceňují moji práci a dávají najevo, jak mě mají rádi. Doufám, že spolu budeme mít i nadále dobrý vztah.– vzkázal Nita přes klubový web Sparty

Sparta si tak po sérii podpisů s talentovanými mladíky jako Weisner, Vitík nebo Krejčí pojišťuje služby tentokrát staršího a zkušenějšího fotbalisty. Jen budoucnost ukáže, jak dlouho si aktuální jednička Letenských svou formu udrží. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama