Reklama
Loading...
Reklama

V nejbližších dnech se rozhodne. Tak popsal aktuální situaci okolo německé hvězdy Mesuta Özila trenér Mikel Arteta. V možnostech jsou kluby z americké MLS ale hlavním kandidátem je turecké Fenerbahce Instanbul, kde od nové sezóny nastupuje i český reprezentant Filip Novák.

Turecká i anglická média se shodují na tom, že přestup záložníka Arsenalu je prakticky hotov a dojednávají se jen podmínky s hráčem. Se stejnou informací přišel včera i renomovaný italský novinář Fabrizio Romano.

Vše by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech. Podle všeho to ale vypadá, že k přesunu opravdu dojde, protože i sám hráč tureckou Super Lig upřednostňuje.

Od klíčového hráče až k vyvrhelovi

Özil přišel do Arsenalu z Realu Madrid na podzim 2013. V Premier League ihned začal zářit a v dalším roce si dokonce dokráčel s německou reprezentací ke zlatu na Mistrovství světa v Brazílii.

Kreativní záložník v té době patřil k superhvězdám světového fotbalu. Pod trenérem Arsénem Wengerem nechal naplno propuknout svůj talent a pomohl klubu ze severní části Londýna k zisku tří FA Cupů.

Postupem času se ale jeho vztahy s vedením Gunners začaly ochlazovat. Özil využíval svůj dosah na sociálních médiích k vyjadřování názorů k politickým situacím, což se v Anglii a celkově ani v Evropě moc nenosí. Pověstnou poslední kapkou bylo nejspíš to, že hráč odmítl snížení platu kvůli finanční krizi vzniklé koronavirovou pandemií. 

Fanoušci ho milují

Je však nutné podotknout, že fanoušci severolondýnského celku německého záložníka nikdy nezatratili. Kreativní extratřída, kterou Özil dokáže přinést, aktuálně na hřišti chybí.

Sympatie si získal i tím, jak se zachoval při vyhození maskota klubu, Gunnersaura, na kterého prý vedení vlivem krize nemělo peníze. Záložník se nabídl, že jeho plat bude platit ze svého do té doby, dokud bude hráčem Arsenalu.

Parťák pro Nováka

Pokud vše půjde, jak se očekává, tak bude přesun brzy oznámen. Fenerbahce se v této chvíli nachází na druhém místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na Besiktas.

Novák v probíhajícím ročníku naskočil do sedmi utkání. Do do istanbulského celku zamířil český fotbalista v létě po třech úspěšných sezónách v Trabzonsporu.

Nyní by tedy měl dostat šanci si v jednom týmu zahrát s německým mistrem světa a kdysi jedním z nejlepších hráčů na světě.

Filip Novák, Fenerbahce
Filip Novák v dresu Fenerbahce / Zdroj: De Marke Sports

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama