Reklama
Loading...
Reklama

DAC 1904 Dunajská Streda nám dnes 01.06.2020 oficiálne predstavil svojho nového trénera, Bernda Storcka. Nemecký tréner je už tretou vedúcou osobnosťou klubu zo žitného ostrova. Bernd bol naposledy trénerom belgickej Cercle Brugge KSV. Pôsobil už aj ako tréner Kazachskej reprezentácie a na EURO 2016 sa pod jeho vedením dostalo Maďarko, kde nečakane vyhrali svoju skupinu s 5 bodmi. Hneď na prvom zápase zvíťazili nad Rakúskom v pomere 2:0. Jasným favoritom skupiny bolo Portugalsko, no Storck a jeho tím vybojovali remízu tak isto, ako proti Izlande. 

Nemecký rodák mal viacero ponúk, ale je šťastný, že si vybral DAC, keďze je tu perfektná infraštruktúra. Futbalový klub zo žitného ostrova už poznal aj v minulosti, keď viedol Maďarskú reprezentáciu, vie, že žije tu veľa ludí maďarskej národnosti, ktorí sú pišní na svoju vlasť. 

Nemecký tréner bude mať ťažkú prácu, o 2 týždne sa začne sezóna a ani to nevieme či s fanúšikmi alebo bez. Napriek tomu je rád, že sa stal súčasťou klubu, obdivuje prostredie a fanúšikov DAC. Prvé spoločné tréningy sa začali už dnes, jasným cieľom je zisk Slovenského pohára. Prvý krok vedie proti mužstvu MFK Ružomberok, a ak DAC vyhrá sa stretne s postupujúcim zo súboja Zlaté Moravce- Slovan Bratislava. Podľa trénera bude mať o niečo lahšiu prácu, keďže niektorých hráčov už pozná z Maďarskej reprezentácie a aj na tréningoch vidno, že oni rýchlejšie pochopia, čo od nich nový coach žiada. Takisto nám prezradil, že na tréningoch dávajú prísny pozor na hygienické predpisy, preto hráči používajú nielen jednu šatňu, ale našťasťie na tréning vedia koncentrovať v plnom prúde. 

Storck nám prezradil aj svoju taktickú filozofiu, ktorú sme mohli vidieť predtým v jeho kluboch. Dôraz bude na držanie lopty a kontrolovanie hry, taktiež bude dôležité sebavedomie hráčov a presné a bezpečné prihrávky. Pomali sa na tom pracuje aby si hráči osvojili túto novú taktiku. 

57 ročný tréner nám prezradil aj rozdiel medzi vedením národného mužstva a klubu. Preto si vybral namiesto reprezentácie klub, lebo takto si vie uplatniť skôr svoju taktiku a má viac času na to aby trénoval tých hráčov, pri národnom tíme na to má iba pár dní a musí sa spolahnúť na ostatných trénerov. 

Podľa trénera aj vedenia DAC potrebuje nové vedúce osobnosti nielen na ihrisku ale aj mimo nej, preto sa pustia spolu do hľadania hráčov. Riaditeľ Jan Van Daele nám prezradil, že prestup Dominika Kružliaka je iba výmyslom, ide o nepravdivú informáciu, že sa o ňho prihlásil Everton. 

Každopádne držíme palce pre úspešnú spoluprácu a dúfame, že nám táto spolupráca prinesie krásne okamihy vo Fortuna Lige či už na „derby zápasoch“ proti Slovanu či Trnave alebo o vyostrený súboj pre zisk titulu či pohára.

Reklama