Reklama
Loading...
Reklama

Přinášíme vám pokračování našeho souhrnu favoritů FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY. Jedním z největších aspirantů na postup do první ligy je nepochybně brněnská Zbrojovka. Slavná značka ověnčená mistrovským titulem ze sezony 1977/1978 poslední desetiletí zažívá spíše ústup ze slávy. Pryč jsou doby, kdy na kultovní Lužánky chodily desetitisíce diváků. Fotbal na Srbské bohužel už tolik brněnské fanoušky netáhne.

Brno se chtě nechtě stává klubem na rozhraní první a druhé ligy. Za posledních devět sezon účinkuje už podruhé v druhé nejvyšší soutěži. Loňský neúspěch v baráži o postup do první ligy proti Příbrami se letos už nesmí opakovat.
Letošní sezona je rozjetá dobře, ze třetí pozice ztrácí na první Pardubice pouhé čtyři body.

Novým kapitánem se stal zkušený obránce Pavel Eismann, který převzal pásku po Lukášovi Magerovi, který odešel do Záp. Nejlepším střelcem je Jakub Přichystal se šesti vstřelenými góly. Důležité je pro brněnskou sestavu také to, že zůstal Ondřej Vaněk, který je pro druhou ligu jistě nadstandardním hráčem.

Brněnská kabina zažila v zimní pauze mnoho příchodů i odchodů. Z konkurenční Líšně dorazili Adrián Čermák, Jan Hladík a gólman Martin Šustr. Se dvěma posledně jmenovanými hráči jsme měli rozhovory v našem Magazínu Žongl. Z prvoligové Karviné přišel Pavel Dreksa. Kromě již zmiňovaného Magery odešel z Brna také Petr Pavlík, přesunul se na Slovensko do FK Pohronie. Do Líšně odešel brankář Pavel Halouska.

V přípravných zápasech byla Zbrojovka jako na houpačce. V Tipsport lize rozstřílela Dunajskou Stredu 5:0, aby následně prohrála 1:5 s Nitrou. V následném Malta Cupu se Brno po vítězném semifinále nad Baníkem Ostrava střetlo s Mladou Boleslaví. Loňský triumf Brno nezopakovalo, po nerozhodném výsledku 1:1 padlo v penaltách 3:4. Generálka proti Pardubicím nedopadla nejlépe, prohra 1:2 jistě brněnskému týmu radost neudělala.

Brněnská Zbrojovka historicky do první ligy jistě patří, po vydatném posílení kádru a po podzimu dobré výchozí pozici má na postup celkem hezky našlápnuto.

Přáli by jste si Brno zpět v první lize?

Reklama