Reklama
Loading...
Reklama

Dnes vám přinášíme informace o zřejmě největším překvapení nynější druholigové sezony. Mnoho fanoušků, kteří sledují dění ve FORTUNA: NÁRODNÍ LIZE, by jistě FK Pardubice pasovalo do role černých koní soutěže, ovšem vedoucí pozice po podzimní části je už jistě trochu nečekaná.

Tým z Pardubic ovšem podával po celý podzim konstantní výkony, a druholigovou tabulku vede zaslouženě. První příčka po skončení ročníku znamená přímý postup do nejvyšší soutěže. Otázka ovšem zní, zda-li by ho pardubický klub akceptoval a dokázal vytvořit plnohodnotné zázemí. Jejich Stadion pod Vinicí má kapacitu 3000 diváků, klub hraje po sloučení místních týmů v jeden celek teprve osmým rokem druhou ligu.

Se ziskem 35 bodů mají Pardubice náskok tři body na druhou Jihlavu a čtyři na Brno. Hlavní devízou byla kompaktní obrana, která během podzimní části soutěže inkasovala pouhých 11 branek v šestnácti utkáních. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi góly Jan Jeřábek. Druhý nejlepší střelec Michal Kohút (5 branek) se vrátil zpět do Slovácka. Do Chrudimi odešel na hostování Ladislav Mužík. Na přestup přišel do Pardubic gólman Boháč, na hostování přichází Brazilec Ewerton, dále v Pardubicích uvítají hráče Surzyna, Mikera,Tischlera, Selnara a Šplíchala.

S přípravou na jaro mohou být na východě Čech spokojeni, většina zápasů skončila vítězstvím Pardubic. Druholigové týmy Žižkova nebo Jihlavy jsou jedněmi z těch, které s Pardubicemi prohráli. FK uhrál remízu s prvoligisty ze Slovanu Liberec 1:1. Generálka proběhla vítězným zápasem 2:1 nad Zbrojovkou Brno.

I když je pardubický klub na dosavadním prvním místě tabulky, dá se předpokládat, že se v odvetné části soutěže na Pardubice ostatní celky ještě lépe přípraví a boj o postup jim nedarují. Nechme se překvapit, zda pohádka o Pardubicích bude mít po třiceti kolech šťastný konec.

Měli by podle vás v případě postupu Pardubice na to zahrát si první ligu? Nebo chcete v první lize nějaký více tradiční klub s větším zázemím? 

Reklama