Reklama
Loading...
Reklama

Mladý a perspektivní fotbalista Erik Prekop (23) už za svoji kariéru okusil několik klubů v rodném Slovensku. Rozhodl se proto vyzkoušet angažmá v jiné zemi, i když stále velmi spřízněné. Přestoupil do Hradce Králové. A podle jeho slov si určitě polepšil. Jak sám šikovný střelec doufá, angažmá nebude jen ve druhé lize, ale co nejdříve i v té první. Erik jakožto šikovný zakončovatel tomuto cíli sám svými góly pomáhá, jak může. Nyní je jedním z nejlepších střelců FNL a my mu přejme, aby v roce 2021 přidal do sítí soupeřů co nejvíce dalších přesných zásahů.

Ligu a předkola evropských pohárů jsi okusil coby velmi mladý fotbalista. Ale prosadit se v tu dobu silném AS Trenčín bylo v konkurenci zahraničních hráčů asi velké sousto, že?

Ano, je to tak, jsem za to moc vděčný, že jsem mohl v relativně mladém věku zkusit evropské soutěže, a tak i vstoupit do mužského fotbalu. Je pravda, že Trenčín měl opravdu dobré mužstvo, které vyhrálo 2x za sebou ligu a slovenský pohár, ale po skončení evropských soutěží se většina kluků a stabilních pilířů mužstva rozhodla zkusit zahraniční angažmá.

Tím pádem tam byla trošku větší možnost se prosadit, ale teď když se na to podívám s odstupem času, tak jsem na to nebyl připravený – ať už fyzicky, nebo psychicky. Přece jen posun k mužům je velký skok.

Erik Prekop
Prekop patří s 5 góly mezi nejlepší střelce druhé ligy / Zdroj: Hradec Králové

Bral jsi tedy následný přesun do třetiligové Nemšové jako takový restart a možnost začít s čistým štítem?

Po pravdě řečeno ani ne. Hodně jsem se bránil tam jít. Nebylo to vůbec z mé vůle, ale nedalo se s tím nic dělat, protože v té době jsem neměl žádného manažera ani nikoho, kdo by mi s tím mohl pomoci. A já sám jako takové „mladé ucho“ jsem na to neměl odvahu. 

Dokonce si vzpomínám, že jsem to rodičům dlouho tajil a přiznal jsem se jim, až když už bylo hostování uzavřené a měl jsem jít na první trénink. Ale na druhou stranu na to rád vzpomínám, protože jsme tam měli výbornou partu, která táhla za jeden provaz a našel jsem tam spoustu kamarádů, se kterými jsem v kontaktu dodnes.

Naše druhá liga je ale asi bojovná stejně jako ta slovenská, ne-li víc. Proč jsi se tedy rozhodl jít z druhé ligy na Slovensku do druholigového klubu v Čechách? Byl to podle tebe lepší krok po sportovní, či finanční stránce?

Česká druhá liga je určitě mnohem víc bojovná, silová a dovolím si tvrdit, že i kvalitnější. V tu dobu byly i jiné nabídky, ale já vždycky v nějakých důležitých rozhodnutích dávám na první pocit a ten jsem nabyl po prvním setkání s P. Sabou a trenérem Frťalou, kde mi řekli ambice a cíle klubu, jak o mě stojí a jaké mají plány do budoucna. Tento jejich férový a profesionální přístup mě oslovil. Tak se tedy zrodil přestup do Hradce.

Erik Prekop
Erik Prekop / Zdroj: Hradec Králové

V mé fotbalové kariéře to byl určitě krok kupředu a jsem za něj moc rád, protože ten rok a půl, co jsem v Hradci, mi po fotbalové a fyzické stránce dal hodně. A po finanční stránce stejně.

Očividně jsi se svým přestupem dobře udělal. V Hradci ti to, po loňské aklimatizační sezoně okořeněné solidními šesti střeleckými zářezy, letos opravdu padá. Pět vstřelených branek ve 12 zápasech a průběžné třetí místo mezi střelci FNL budiž toho tím nejlepším důkazem. Tobě nedělá problém dát gól oběma nohama ani hlavou, že?

 

ČÍST VÍCE

 

Přečetl jste polovinu rozhovoru s Erikem Prekopem. Chcete si ho dočíst celý? Klikněte na ČÍST VÍCE, rozhovor najdete na straně 10.

Související články:

Reklama