Reklama
Loading...
Reklama

Zábavný pořad NDR, tedy zábavný pouze v určitém slova smyslu a jen na tehdejší dobu, se dostal do povědomí diváků možná tak jako van Kessel. Na svou dobu to byl výborný hráč, ale s dalšími roky jeho úroveň klesala, až k úplnému zániku. Nebo ne?

Po dvou mistrovských titulech na Slovensku a dvou vítězství v tamním poháru přišel z AS Trenčín s velkou pompou jako nejlepší střelec slovenské ligy do té české. V lize našich východních sousedů totiž vsítil v sezoně 2015/16 úctyhodných 17 branek (33 zápasů). Rok předtím ve čtrnácti utkáních skóroval šestkrát. A předešlou sezonu se radoval v pětadvaceti střetnutích celkem desetkrát. Za víc jak milion eur tedy tehdy podle managmentu Slavie stál. Ovšem pozor! Možná pod tíhou oné, na tu dobu a na české poměry, astronomické částky, nebo prostě jen vinou herního stylu jiného týmu, než na jaký byl zvyklý, či z důvodu nepovedené adaptace, a nebo prostě součtem jiných faktorů, se Gino v naší nejvyšší soutěži nikdy naplno neprosadil. I když rozjezd měl famózní. Hned na úvod se uvedl brankou a asistencí při domácí výhře 2:0 nad Levadií Tallinn a odvrátil tak blamáž, která reálně po prohře 1:3 v Tallinnu Slavii hrozila. I v prvních dvou prvoligových zápasech na českých pažitech si připsal reprezentant Curacaa dva přesné zářezy, ve Zlíně i v Jihlavě jeho góly zajistili alespoň plichtu pro pražský velkoklub.

Ale pak jako když utne. A tak bez jediného dalšího ligového gólu odchází se svěšenou hlavou na hostování do polské Lechie Gdaňsk. A zde to probíhá jako přes kopírák. První zápas asistence při výhře 4:2 nad Cracovií Kraków, a pak už nic. Dva starty a konec.

Následuje návrat do Slavie. Zde už ale k ostrému startu nedochází a poté, co odmítá nabídku Zlína s tím, že nepůjde „někam na vesnici“ ( i když mohl hrát Evropskou ligu) , raději prubne šanci zahrát si na ostrovech za třetiligový Oxford United. A opět ta samá básnička : první zápas, první gól. A v součtu? Celkem 23 ligových utkání a bídné tři branky.

A tak se putuje zase o dům dál. Tentokrát do druholigového belgického KSV Roeselare. A jak jinak, první ligový start a hned gól do sítě Mechelenu. Má ovšem cenu psát co poté následovalo? Správně tušíte, že zase vlastně nic. Tentokrát Gina přibrzdilo zranění kolene, ale i tak. Další šanci za pačesy už nechytl a tak se po sezoně pakuje opět pryč.

A světe div se, cesta ho zavedla zpět na zaslíbené Slovensko. Ale rozjezd ve Spartaku Trnava nevychází podle představ, a tak se po pár utkáních znovu stěhuje – do srdečního týmu své kariéry, do celku AS Trenčín. Skoro se nabízí, že to Ginovi opět nevyjde a vše skončí fiaskem. Omyl! Vše se otáčí v dobré. A to tak moc, že se z van Kessela stává opět ten nebezpečný hráč budící svým jménem respekt soupeřů. Šest vstřelených branek je solidních, ale hlavně k nim přidal dvanáct gólových asistencí, což z něj dělá s přehledem nejlepšího nahrávače celé Fortuna ligy. A to už něco znamená. Třeba se ze sedmadvacetiletého reprezentanta Curacaa, který za tuto ostrovní zemičku z Karibiku dal osm gólů, stane opět žádané zboží na přestupovém trhu. Otázka zní, zda-li se mu bude vůbec z Trenčína chtít odejít. Možná by bylo lepší adresu již znova neměnit.

Související články:

Reklama