Dynamo České Budějovice za sebou má svůj jediný přípravný zápas a dosáhlo v něm na zajímavý výsledek. Už se na něm nepodíleli slávistický Mick van Buren ani plzeňští Pavel Šulc s Lukášem Matějkou, kteří se vrátil z hostování do svých kmenových klubů. Kdo se je pokusí nahradit?

Aspoň jednu náhradu do konce sezony za své hráče Jihočechům zapůjčila Viktoria Plzeň. Je jí šestadvacetiletý chorvatský záložník Marko Alvir. Na zkoušku České Budějovice přivedly dvacetiletého stopera z Konga Jonathana Simbu. Oba nováčci už zasáhli do generálky na ligu.

Sparta oblíbeným soupeřem Jihočechů?

Generálka je jediný zápas, který Českobudějovičtí v krátké zimní přestávce odehráli. Získali v něm po vítězství 0:1 skalp Sparty, kterou porazili i v podzimní části sezony. Šance Wiesnera, Šilharta i na druhé straně Brandnera a Alvira zůstaly neproměněny, penaltu Libora Kozáka Vojtěch Vorel zlikvidoval, jedinou branku v zápase hraném 3×40 minut tak vstřelil až ve 118. minutě novopečený otec Matěj Mršič.

„Se soupeřem jsme se dohodli, že budeme hrát třikrát čtyřicet minut hlavně proto, abychom mohli dobře protočit celý tým a aby si všichni zahráli alespoň šedesát minut.“

Sezona Českých Budějovic zatím probíhá podobně jako ta předchozí. Po nepovedeném začátku se tým zvedl a uniká sestupovým příčkám. Momentálně má před 16. místem šestibodový náskok a odložený zápas proti Příbrami k dobru. Ještě ale zbývá odehrát 20 kol a dohrávky. Ve hře tak je velké množství bodů a Budějovice by své postavení neměly přecenit.

V 7 podzimních zápasech získali svěřenci aktuálně nejdéle sloužícího trenéra Fortuna liga v jednom klubu Davida Horejše 10 bodů. Zlepšit by však měli sběr bodů doma, kterých v 6 zápasech zatím získali jen 5. Jarní část Jihočeši zahájí v neděli venkovním zápasem proti Pardubicím.