Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: Žongl / Jager
Český fotbal

Dynamo připomíná Concordii. Všechno jde ke dnu a jediný záchranný kruh má kapitán lodi Koubek

Dynamo se nám potápí, přátelé. Berte nadpis s velkou nadsázkou a ne s úplnou vážností, prosím. To, co se osudného pátku 13. ledna 2012 stalo s italskou výletní lodí Costa Concordia, máme asi všichni v živé paměti. Potopení hrozí i na jihu Čech. Všechny trumfy a záchranný kruh drží v rukou samotný majitel Dynama Vladimír Koubek. Odchází mraky hráčů, končí několik lidí v realizačním týmu a další odlivy budou následovat. Co bude s klubem dál?!

Dynamo se po sportovní stránce zachránilo v nejvyšší soutěži a zvládlo velmi těžkou baráž proti jihočeskému Táborsku. To je však jediné pozitivní, co se v Českých Budějovicích v již skončené sezóně 2023/24 událo. Po konci ročníku tu máme odliv důležitých i méně důležitých hráčů, možný konec srdcaře a asistenta Jiřího Kladrubského, údajné dluhy hráčům a další finanční pohledávky. Pak tu máme velmi špatné mediální vystupování samotného majitele klubu Vladimíra Koubka, který kolem sebe jen kope a kope…

Dynamo je nestabilní, díky majiteli

Co dál, kapitáne?! Loď se nám potápí ke dnu a vy jako lodní kapitán za to nesete plnou zodpovědnost! Majitel a mecenáš Budějovic Vladimír Koubek se nechal v nedávném rozhovoru slyšet, že je prý strašně hodný člověk a on samotný se nehodí do fotbalového prostředí. Zajímavé prohlášení, co říkáte?!

To jste si vážený pane Koubku, mohl uvědomit o pár let dříve a nemusel jste do fotbalu vůbec vstupovat. Kupovat si totiž v dnešní době fotbalový klub jen na hraní, je téměř vždy sebevražda. Nejvíce tím trpí zaměstnanci a fanoušci. Toto je většinový názor fanoušků na jihu Čech.

A teď můj pohled: Hodný člověk a správný chlap, jak tvrdí on sám, že je, nedluží svým zaměstnancům peníze a nestrká hlavu do písku, přece?!. Dosud mezi fanoušky nikdy veřejně nevystoupil a mediálně jen kope do svých řad. Asistent Jirka Kladrubský to řekl na plnou pusu po dvojutkání baráže na tiskovce. Jak je to s dluhy, placením a celou budoucností klubu. Sám to totiž také neví. Ihned přišla Koubkova reakce, že to není pravda a Kladrubský vlastně vaří z vody a lže. Dále pak, že nemá oprávnění něco takového podle smlouvy s klubem vůbec říkat.

Mizí hráči, trenéři, fanoušci

Namátkou po sezóně končí několik hráčů ze základní sestavy. Celkově jich napočítáme pět. Dvěma končí hostování z domovského družstva. Dalším zase končí smlouva a není nabídnuta nová. Někteří už v klubu sami nechtějí pokračovat z finančních důvodů. Poslední dvě věty jsou prakticky spojené nádoby.

V klubu nebudou pokračovat například slovenští fotbalisté v čele s brankářem Dávidem Šípošem a stoperem Martinem Králikem. Oběma končí smlouva a i když oba prokázali jistou výkonnost, v Dynamu již pokračovat nebudou. Základní stavební kameny měly Budějovice i v kreativních záložnících. Jsou jimi Jan Suchan, Patrik Hellebrand a křídelník Musa Alli. Suchan zřejmě půjde na přestup za lepším v rámci nejvyšší soutěže a Hellebrandovi končí hostování ze Slavie a odchází do zahraničí. U Alliho je to podobný případ jako u Hellebranda, s tou výjimkou, že drobný Nigerijec zřejmě zůstane v tuzemsku.

Příchod pořádných posil se zdá být velké sci-fi. Kdo by za současné majitelské a finanční situace do českobudějovickému týmu chtěl?

Vrtkavá židle je samozřejmě pod Jiřím Kladrubským, který nebude mít již asi místo v realizačním týmu. Důvody známe. U hlavního trenéra Jiří Lercha můžeme spekulovat, zda bude pokračovat. V jednom z rozhovorů se nechal kouč slyšet, že pokud tým zachrání, bude mu automaticky prodloužena smlouva, jenže to říkal ještě před výrokem Kladrubského na tiskovce. Situace se tím mohla rapidně změnit. V pondělí skončil i dosavadní trenér brankářů Pavel Kučera a nahradil ho staronový Patrik Macej.

Pokud dostane Dynamo licenci pro 1. ligu a bude u toho od nového ročníku i majitel Vladimír Koubek, je možné, že na Střeleckém ostrově budou pořádně prořídlé tribuny, jako tomu je třeba v Mladé Boleslavi, Jablonci či Olomouci.

Koubek musí Dynamo prodat

Šéf Vladimír Koubek už toho napáchal v Budějovicích opravdu hodně. Pokud se najde vhodný kupec, měl by klub bez okolků prodat a to klidně i pod cenou. Pokud k prodeji Českých Budějovic v letošním roce nedojde, může v jihočeské metropoli nastat téměř totožná situace jako v už druholigové Zbrojovce Brno. Dané okolnosti jsou nebezpečně podobné.

Bývalý funkcionáři, kteří v nedávné době na Střeleckém ostrově pod Koubkem pracovali, se vzájemně shodují, že je s ním těžké pořízení. Jmenujme například bývalého hráče Martina Vozábala, který v současnosti zvedá bravurně jako sportovní manažer druholigové Táborsko. Jeho práce se nedá penězi vyčíslit. Je možné, že klub z Tábora v dohledné době nahradí v nejvyšší soutěži právě Dynamo.

Tomáš Sivok je dalším, který s Koubkem nehnul a skončil. V současné době Sivok pracuje pro pražskou Spartu, se kterou oslavil dva tituly a zisk českého poháru. Pak tu máme bývalého novináře Jana Podroužka, který to v klubu vzdal po půl roce. Měl stejný problém jako Vozábal se Sivokem, s majitelem.

Bárka se nezadržitelně potápí. Prodejte klub, dokud je ještě nad hladinou.

5 2 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře

Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x