Reklama
Loading...
Reklama

V Českých Budějovicích se brzy uzavřou dva zajímavé fotbalové příběhy. Zatímco před rokem zde ukončil kariéru někdejší reprezentační záložník Tomáš Sivok, tak nyní věší kopačky na hřebík brankářský veterán Jaroslav Drobný a společně s ním i defenzivní univerzál Jiří Kladrubský. Ve všech třech případech se jedná o skutečné výkvěty jihočeského fotbalu. V Českých Budějovicích tak budou muset hledat nového vůdce šatny pro příští sezonu.

Jaroslava Drobného jsme mohli více než dvacet let sledovat na profesionální fotbalové úrovni a působil v celkem pět zemích. Nejvíce si ho však asi pamatují fanoušci v Německu. Tam totiž působil hned v pěti klubech. Nejvíce si ho určitě pamatují v Hamburku, kde působil celkem šest let. Nejvíce zápasů však odchytal v dresu Herthy Berlín. Jistě si ho vybaví také příznivci Fortuny Düssesldorf a největšího rivala Hamburku Werderu Brémy. Po většinu kariéry působil ve stínu věhlasnějších kolegů. Třeba na evropském šampionátu “jedenadvacítek” v roce 2002 kryl záda pozdější světové hvězdě Petru Čechovi. Zachytal si však jednu z elitních světových soutěží a pro fanoušky se stal po návratu Dynama do nejvyšší soutěže velkým lákadlem.

Jiří Kladrubský přišel poprvé na českobudějovický stadion už jako pětiletý chlapec a prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Krátce po dovršení plnoletosti zde také debutoval v nejvyšší soutěži. V roce 2007 si ho do služeb vybrala pražská Sparta, kde se rychle usadil v základní sestavě. Byl vnímán jako jeden z vůdců a na jaře 2010 slavil s týmem mistrovský titul. Letenští tehdy absolvovali sezonu bez jediné porážky. Vše se však otočilo o rok později, kdy se postupně vytratil ze základní sestavy a v létě 2011 obránce rád zamířil do Slovanu Bratislava. Ve městě na Dunaji slavil s “Belasí” hned dva mistrovské tituly. Po vypršení smlouvy se poprvé vrátil jako krátký záskok do mateřského klubu. V roce 2015 odešel na rok do řeckého AEL Kallonis a krátkou epizodu zažil v italském klubu Pavia. 

Poté následoval definitivní návrat do Českých Budějovic a klub už nikdy neopustil. Prožíval s ním roky ve druhé lize a odměnou za věrnost mu byl na jaře 2019 návrat do nejvyšší soutěže, přičemž Dynamo poté fanoušci rozhodně neviděli jako tým strachující se do posledních minut sezony o záchranu ligové příslušnosti. Poslední zápas na českobudějovickém Střeleckém ostrově odehrají proti Slovácku. Bude poté zajímavé sledovat jejich další spojení s tamním fotbalem.

Především vyjádření Jaroslava Drobného pořadu TIKI-TAKA v minulém roce naznačovala, že vztahy hráčů s některými členy vedení mají k idylce velmi daleko. Dělo se tak po návratu do nejvyšší soutěže. České Budějovice nebyly daleko od pohárových příček, ale svými slovy naznačoval výraznou nespokojenost s nadřízenými. Vše umocňoval souhlasný pohled Tomáše Sivoka. Fanoušci si museli představovat jeho brzký konec v klubu, ale naopak dostal ještě prostor k výchově svého nástupce, čemuž se možná mnozí divili. Na hřišti už pánové Dynamu nepomohou. Budou tak moci činit na jiných postech? 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Drobný: Jdu za šéfem, ten nereaguje… to mi přišlo nenormální!
  • Nové číslo magazínu – Češi a Slováci v ráji fotbalu
  • Reklama