Reklama
Loading...
Reklama

Gólman Dušan Melichárek se ve svých 37 letech rozhodl ukončit kariéru. Vyškovský rodák nastupoval k zápasům jak v české nejvyšší lize, tak v zahraničí. Ve Švédsku měl angažmá v Mjällby a dvakrát působil v Malmö. Několik dní patřil také chorvatskému Interu Zaprešić.

Dušan Melichárek se bez jediného odehraného utkání v české nejvyšší lize vydal do ciziny. V roce 2005 započal své působení ve Švédsku, když se stal hráčem Mjällby. 196 centimetrů vysoký brankář byl následně hráčem Malmö, se kterým v roce 2010 získal ligový titul. V létě 2011 střežil branku v šesti kvalifikačních utkáních Ligy mistrů.

Český gólman po konci v Malmö přestoupil do Slovácka. Debut v české nejvyšší soutěži si odbyl v dubnu 2012 v zápase proti Slavii, kdy udržel čistý štít. V první lize hrál rovněž za Zbrojovku. Než se stal brněnským hráčem, chvilku patřil chorvatskému Interu Zaprešić, za který však nenaskočil ani do jednoho střetnutí. Dvojnásobný mistr Allsvenskan nastoupil ve Fortuna lize celkem ke 143 utkáním, během kterých se mu podařilo vychytat 44 čistých kont.

Melichárek v roce 2018 znovu zamířil do Malmö. Většinu času však strávil na lavičce jako náhradník a měl problémy se zraněným kolenem. V roce 2020 vyhrál se švédským celkem tamní ligu i podruhé. Českému brankáři ke konci minulého roku vypršela smlouva. Melichárek nyní pověsil rukavice na hřebík. I nadále však bude pokračovat s fotbalem, ovšem pouze na amatérské úrovni ve Velehradě, kde má v plánu naskakovat v poli.

„Už jsem tam řekl, že si do šatny vezmu hřebík a rukavice tam přibiju na zeď, aby mě nelákalo je zase brát na ruce. Na Velehradě máme výbornou partu a na hraní s klukama se těším,“ uvedl Melichárek pro server idnes.cz.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama