Reklama
Loading...
Reklama

Český reprezentační záložník Vladimír Darida dopsal nejvýraznější kapitolu své fotbalové knihy a svůj životopis obohatí v jižní polovině Evropy. Vydal se totiž do Řecka a své umění bude ukazovat v dresu tamního Arisu Soluň, kde působí i sparťanský odchovanec Jakub Brabec a fanoušci se nyní učí vyslovit jméno Matěj Vydra. Ten zase ukončil svou anglickou fotbalovou pouť. Nyní existuje pro všechny zajímavá řecká výzva.

Končí dvě dlouhé kapitoly

Po devíti letech neucítí atmosféru německé Bundesligy někdejší reprezentační záložník Vladimír Darida. Po minimálním podzimním herním vytížení ukončil působení v dresu Herthy Berlín, která jeho odchod potvrdila na svém webu. V Řecku by mělo přijít více herní praxe. Vzhledem k tomu, že smlouva v jeho novém klubu má trvat dva a půl roku, neřekl odchovanec Viktorie Plzeň ještě poslední slovo. Jeho bundesligové působení sice končí v tichosti, ale nemělo by se na něj zapomenout. Díky působení ve Freiburgu a Hertě Berlín se může v některých ohledech měřit s Davidem Jarolímem a jeho pozicí v Hamburgu a podobně významné místo v klubových dějinách má také Theodor Gebre Selassie u největšího konkurenta ve Werderu Brémy.

Ještě delší výraznou zahraniční kapitolu ukončuje v „kolébce fotbalu“ Matěj Vydra. Oblékl dres celkem pěti anglických klubů a ostrovnímu fotbalu zůstával věrný i v případě působení svého zaměstnavatele ve druhé nejvyšší soutěži. Během podzimní části se mluvilo o jeho návratu do Čech. O možnost jeho služeb se zajímala pražská Sparta, ale samotný rodák z Chotěboře mluvil o tom, že zahraničí bude mít ve fotbalovém ohledu vždy přednost. Stejně jako Darida by se podle českých médií měl přesunout do Arise Soluň. Nyní má před sebou trochu jiné úkoly, než kterých se mu dostávalo během jeho působení v Premier League.

Vladimír Darida (vpravo) si v dresu německé Herthy zahrál proti těm nejlepším. Na snímku je s brazilským kouzelníkem Philippe Coutinhem v přáteláku z července 2017. / Zdroj fotografie: herthabsc.com

Podívají se s novým týmem do pohárů?

Vladimír Darida oblékal dres Herthy Berlín více než sedm let, ale během svého působení se tým pouze dvakrát podíval na evropskou pohárovou scénu. Na začátku sezony 2016/2017 vypadl jeho tým v předkole Evropské ligy s dánským Bröndby Kodaň. O rok později si však se svými spoluhráči zahrál její základní skupinu. V té však skončil poslední v konkurenci španělského Athleticu Bilbao, švédského Östersunds FK a o jeden bod ho předstihla také ukrajinská Zorja Luhansk. Dočká se s novým týmem dříve evropských pohárů? Rozhodně se nejedná se o nesplnitelný úkol.

Oběma novým akvizicím by měl s aklimatizací pomoct reprezentační obránce Jakub Brabec. Ten obléká dres tradičního řeckého klubu od podzimu 2021. Během své první sezony patřil k nejvytíženější hráčům týmu. Situace se však změnila během podzimní části z důvodu zranění a nyní čeká český obránce na novou příležitost. O to více může záležet na vzájemné podpoře českých hráčů. Když se podíváme na tabulku řecké nejvyšší soutěže, vidíme Aris na šestém místě, ale pohárové příčky se nenachází v přílišné mlze. Existuje potenciál pro povedený restart.

Reklama