Reklama
Loading...
Reklama

V kauze Martina Haška už se po prvním verdiktu ukazují konkrétní čísla. Dnes již bývalý fotbalista Sparty má letenskému klubu zaplatit více než 20 milionů korun. Sparta požadovala částku více než dvojnásobnou, ale asi nemá zájem se celou kauzou ještě dále zabývat. Z jejího pohledu je tato věc minulostí a se záložníkem již nechce mít nic společného. Teď je však otázkou, jak bude v celé věci dále postupovat momentálně nezaměstnaný hráč a jeho otec, jež působí po dobu celé kauzy jako jeho mluvčí a dává najevo, že se jedná o hru nervů.

 

Ještě před začátkem soudu mezi Haškem a Spartou dávali fotbalista se svým otcem a právními zástupci jasně najevo, že se o jeho další budoucnost nebojí. V jisté době dokonce přicházely spekulace o zájmu slavného Besiktase Istanbul. Vzhledem k provázanosti evropského fotbalového světa se jevilo Turecko jako nejpříhodnější lokalita pro jeho další fotbalové působení. Čeští fotbalisté v historii Turecko buď okouzlilo nebo jej absolutně zatracují, přičemž rodinný klan Hašků si byl patrně takřka jist první variantou. Cesta k Bosporu však nyní není na pořadu dne a Martin Hašek chce podle všeho pokračovat v zápase mimo fotbalové hřiště.

Konečný verdikt Sboru rozhodců prý Haškovi nijak moc nepřekvapil, byť se jim bytostně příčí. Mluví o tom, že český fotbal je na tom hůř, než si mysleli. Jaké tedy může být pokračování tohoto příběhu, jež začal na konci ledna tohoto roku? Haškovi se mohou obrátit na instituce FIFA a nereálné není ani vypuknutí civilního soudu, o němž mluvili již na začátku celé kauzy. U obou alternativ však musí pamatovat na to, že kauza začala hrubým porušení hráčovy smlouvy a Sparta to bude používat jako hlavní trumf. Pokud chtěl hráč za každou cenu Letnou opustit, počínal si minimálně velmi nešikovně.

Když začal hráč shánět angažmá poté, co na poslední chvíli odmítl účinkovat v izraelské Haifě, musel si sám být vědom toho, že vedení tohoto sporu s dnes již bývalým zaměstnavatelem, bude pro všechny velkou překážkou. Minimálně totiž vytvářel značnou nejistotu. Verdikt Sboru rozhodců minimálně jasněji rozdal karty a kluby ví, jak velká překážka skutečně vzniká. Vzhledem k tomu, jak velkou ránu však celý FAČR dostal v minulém týdnu, budou mnozí brát rozsudek s velkou rezervou a třeba to Haškova strana použije i jako jistý argument. 

Akce, jejímž hlavním symbolem je zatčení Romana Berbra, výrazně podkopla důvěru ve fotbalový svaz a celá tato kauza může na veřejnost působit podobně. Martin Hašek šel do celého svého podniku s vědomím hrubého porušení profesionální smlouvy a začátkem těžké války s právníky najatými majitelem Sparty Danielem Křetínským. I Sparta však díky této kauze musela začít přemýšlet minimálně o tom, zda až příliš neztratila na své prestiži. A zatím stále podle všeho vyhrála jen první kolo.

Martin Hašek starší je jak známo velký milovník šachů a své umění chce patrně přenést i do této hry, která může mít ještě mnoho zápletek. Vzhledem k tomu, že Haškovi se zjevně nevzdávají, dá se očekávat další mediální hra. Spartě mohou posloužit její dosavadní sportovní výsledky v této sezoně. V lize zatím neztratila ani bod, což může používat jako důkaz toho, že Martin Hašek není zase až tak sportovně výjimečný, jak se ho snaží prezentovat jeho okolí. Fotbalista samotný opět s médii příliš nekomunikuje, ale jeho otec poskytl rozhovor, kde působil velice klidně. Uvidíme, jak protistrana zvládne tuto šachovou partii.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek straší Spartu a zároveň lže sám sobě
  • Byl Hašek na Spartu připraven?
  • Reklama