Od začiatku súťaže to vyzeralo, že po 2 sezónach dominovaných Slovanom sa dočkáme konečne vyrovnaného ročníka. Dlhú dobu sa Dunajská Streda trochu prekvapivo držala na prvom mieste, zatiaľ čo bratislavský klub zbytočne strácal body. Prišlo však slabšie obdobie a tak pred zimnou prestávkou budú na prvom mieste, znova zimovať belasí.

Nevyužitie prvej šance bolo začiatkom

Po šokujúcej prehre Bratislavčanov bol na rade klub zo Žitného polostrova, aby navýšil svoj náskok. To sa síce podarilo, no určite nie spôsobom, akým to bolo očakávané. Po remíze s Pohroním, ktoré momentálne zastáva poslednú priečku si klub pripísal len jeden bod.

I keď nasledujúce 2 stretnutia s Trnavou a Nitrou priniesli výhru s čistým kontom, to najhoršie malo ešte len prísť.

Tri zápasy, no len jediný bod

Najslabšie obdobie sezóny stálo DAC prvú priečku. Dohrávka so Sereďou so šokujúcou prehrou 1:0, a to aj s vedomím, že od 69. minúty hral súper len v desiatich ľuďoch. Potom však prišiel kat favoritov. Zlaté Moravce, ktoré dokázali poraziť všetky mužstvá v top 3.

Už v úvode bolo jasné, že s favoritom nie je niečo v poriadku. Na 2 góly hostí, síce dokázal zareagovať z penalty Kalmár, no to bol jediný zásah domácich v tomto zápase. Ich mizériu prehĺbil 3 zásah v ich sieti a vylúčenie Blackmana v závere stretnutia.

Ružomberok prichádzal, ako tím, ktorý mal najväčšiu šancu vziať Dunajskej Strede nejaké body. No po predchádzajúcich 2 zlyhaniach sa očakávala oveľa viac. Na začiatku druhého polčasu to vyzeralo na ďalšiu stratu, keď sa Ružomberok v 51. minúte dostal do vedenia. Remízu zabezpečil gól Ramireza v 74. minúte. I keď bod zo štadióna Pod Čebraťom nie je žiadna hanba, stále je to strata bodov.

Posledné stretnutie úspešné, no čakalo sa viac

DAC sa nedala zahanbiť, aspoň v poslednom kole pred pauzou. Porazila Senicu 2:0. Vzhľadom na to že Slovan od prehry s Nitrou body nestratil, tak má náskok 5 bodov. Samotné umiestnenie na druhom mieste určite nie je hanba. Hlavne, keď zvážime, ako dominoval ich sok v posledných 2 rokoch.

Čo už, ale nie je také pozitívne je zbytočná strata prvého miesta. Vzájomný zápas mužstiev bojujúcich o titul skončil remízou, takže sa pozície v tabuľke odvíjali od výkonov s ostatnými klubmi. Práve tam nachádzame to veľké zlyhanie. Pretože väčšinu času dokázali tieto úlohy zvládať. No v samom závere na nich začali zakopávať.