Reklama
Loading...
Reklama

Tento víkend měl hodně napovědět v boji o titul v nejvyšší soutěži. Vzhledem k tomu, že derby pražských “S” skončilo remízou, je Sparta o něco blíže obhajobě titulu, ale jistotu zde ještě nemá. O patro níž ve Fortuna národní lize se však již vyřešila odpověď na otázku, kdo bude mít jistotu postupu mezi domácí fotbalovou elitu pro příští sezonu. Po pěti letech se vrací do nejvyšší soutěže pražská Dukla. Jedenáctinásobný mistr Československa přežil několikrát vlastní smrt a v nejvyšší soutěži jí může trénovat pamětník slavných časů. Čeká Petra Radu jeho vysněná ligová štace?

Smutný poslední ligový konec

Poslední ligové účinkování pražské Dukly skončilo porážkou 0:3 na hřišti Karviné, přičemž smutný zápas začal neproměněnou penaltou tehdejšího lídra Jakuba Podaného. Jednalo se o jistou symboliku. Dukla se v této sezoně usadila v sestupové zóně hned na jejím začátku a celý ročník ji v podstatě neopustila. O jejím sestupu bylo fakticky rozhodnuto mnohem dříve. Pod sestupem byl tehdy podepsaný také trenér Roman Skuhravý, který zůstal na Julisce i během druholigového působení až do roku 2021. Dukla si nikdy příliš hlasitě o návrat do nejvyšší soutěže neřekla a v roce 2022 dokonce obsadila v druholigovém ročníku až devátou pozici.

Hned ve druhém kole aktuálního ročníku Dukla například prohrála na domácím hřišti s 2:4 Vyškovem, který neskrýval zájem o nejvyšší příčky. Týmy z předních pozic se však předháněly v překvapivých ztrátách a Dukla jich nakonec utrpěla nejméně. Postup do nejvyšší soutěže nakonec potvrdila obratem v zápasu s patnáctým Prostějovem. Zápas na hřišti Táborska a domácí derniéra v této sezoně se sparťanskou rezervou se mohou odehrát ve stínu postupových oslav.

Radův ligový comeback?

Během druholigového působení Dukly se vrátil na rodnou fotbalovou hroudu po úspěšném působení v Jablonci Petr Rada. Jeho prvotním úkolem nejdříve bylo situaci v milovaném klubu stabilizovat. Především během této sezony však bylo zjevné, že ambice Dukly budou větší a již během podzimu se tým z Julisky stal jedním z kandidátů na postup do nejvyšší soutěže. Jako první si však všichni fotbaloví fanoušci v souvislosti s Duklou v tomto ročníku vybaví patrně konflikt Petra Rady s brněnským kolegou Tomášem Poláchem, během kterého jej nazval “cikánem” a výsledkem byl nejprve osmiměsíční distanc, k němuž přibyl i finanční postih.

Pokutu 80 tisíc korun Petr Rada nakonec skutečně zaplatit musel, ale distanc se po odvolání zkrátil na tři měsíce a novou sezonu, tak bude moct zahájit plnohodnotně jako hlavní kouč klubu z Julisky. Otázkou je, zda je tento scénář ideální také pro vedení Dukly. Sám Petr Rada po vynesení prvního verdiktu připustil konec kariéry. Nyní je všeobecně považován za trenéra, který dovedl Duklu zpět do ligy. I bezprostředně po zápase však připomínal, že z něj v rámci poslední aféry udělali lidé rasistu. Odejde do trenérského důchodu na vrcholu nebo je pro něj fotbal až příliš velkou drogou?

5 1 hlasující
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x