Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
Martin Dúbravka
FOTO: www.nufc.co.uk
Slovenský futbal

Dúbravka sa vracia do Newcastlu. Prečo hosťovanie nefungovalo?

Martin Dúbravka sa v slávnom anglickom klube dlho neohrial. Počas svojho krátkeho pôsobenia navyše odohral len dva zápasy v pohároch. Pridal k tomu aj jedno stretnutie v priateľskom zápase. Oba dueli kde chytal, skončili pre United víťazstvom. Slovenský brankár sa tak môže pochváliť stopercentnou úspešnosťou. Celá táto spolupráca sa však javí ťažkopádne. Dôvodov prečo nefungovala a ani nemohla fungovať je samozrejme viac.

Finančná strana

Jedna vec sú určite financie. Fakt ktorý jednoducho nepustí je to, že brankárska jednotka David De Gea má niekoľkonásobne vyšší plat. Futbalový klub na takejto úrovni funguje ako firma. Preto posadiť brankára ktorého mesačný plat presahuje hranicu jedného milióna a na jeho miesto dosadiť niekoho kto zarába len zlomok z toho, sa javí priam nepredstaviteľne. Samozrejme, všetko má svoje medze a pri priam tragických výkonoch brankárskej jednotky, by sa do brány mohol Dúbravka dostať. No nakoľko De Gea patrí medzi top brankárov, bolo jasné, že táto možnosť je nepravdepodobná.

Dúbravka nebol pre Manchester sľub do budúcnosti

Onedlho bude slovenská reprezentačná jednotka oslavovať 34 rokov. Hoci pre brankára je toto vynikajúci vek, jednoducho to nie je žiadny prísľub do budúcnosti a slávny klub to veľmi dobre vedel. Od začiatku teda bolo jasné, že sa jedná len o krátkodobé riešenie. Aj v prípade, že by sa Slovák ukázal v najlepšom možnom svetle, mal veľmi malú nádej na trvalý kontrakt. Opäť aj v tomto prípade existuje faktor prvého brankára, ktorý je mladší.

Nová nádej v kmeňovom klube

Realita je taká, že klub ktorý ukončil hosťovanie nebol Manchester, ale Newcastle. Indikuje to k tomu, že Dúbravku potrebovali, inak by k takémuto kroku nepristúpili. Musíme však spomenúť aj to, že aktuálna brankárska jednotka Nick Pope, ktorý klub posilnil pred touto sezónou, má vynikajúcu formu. Je jedným z dôvodov, prečo mužstvo, ktoré takto pred rokom bolo na chvoste tabuľky, aktuálne okupuje tretiu priečku

Je všeobecne známe, že domáci hráči majú prednosť a nakoľko je Pope Angličan, je otázne či má Dúbravka veľkú šancu. Stále je tu ale záujem klubu, ktorý Slováka k sebe stiahol, takže sa dá očakávať, že k tomu majú dobrý dôvod. Pre slovenského gólmana, sa samozrejme blížia kľúčové mesiace kariéry, kde bude musieť presvedčiť svojho zamestnávateľa, že ho stále potrebujú.

Reklama