Reklama
Loading...
Reklama

S kolegou ze Žonglu jsem byl navštívit druholigový zápas mezi FK Ústím nad Labem a ex-ligistou Duklou Praha. Řadím se mezi příznivce ústeckého fotbalu, a víte vy co, já se za to rozhodně nestydím. Tuto sezonu jezdím prakticky na každý domácí zápas, a i když je kulisa na tribunách v Ústí někdy bohužel tristní, a nad vodou jí drží pouze věrný kotel zhruba dvaceti příznivců, mají zápasy v krajském městě fanouškům dobrého fotbalu stále co nabídnout. Naše první liga je opravdu na vyšší úrovni, o tom žádná. Ale ono právě to kouzlo druholigových utkání tkví v tom, že se zde netočí tak velké peníze. Žádný velký boj o vysílací práva, žádné zákazy toho, aby hráč hostující z jednoho celku nesměl nastoupit proti „svým“. Prostě se hraje fotbal. A někdy to opravdu stojí za to.

Lístky se musely kupovat pouze online, pokladny byly stále uzavřené. Až po v současné době nezbytném změření teploty jsme byli vpuštěni skrz turnikety. Na tribuny mělo dovoleno se podívat, po dalším uvolnění restrikcí, společně s permanentkáři něco přes třista diváků. Bylo mezi nimi i překvapivé množství příznivců ze sousedního Německa. Ústí je známé tím, že spolupracuje na mládežnické úrovni s kluby Dynamo a Borea Drážďany. Ale viděli jsme i německy hovořícího příznivce s tetováním BVB. Také pražský celek měl na stadionu své sympatizanty. Zhruba pětičlenný kotýlek byl podpořen další enklávou na hlavní tribuně, takže Dukla měla s sebou zhruba deset fanoušků, kteří svůj tým, tak jako domácí kotel, vydatně podporovali. A i to je na druhé lize to pěkné, nedochází tolik k fanouškovským excesům, lidé se prostě přijdou podívat na fotbal a bavit se. A zrovna ten sobotní mezi domácí Armou a hostující pražskou Duklou byl reklamou na fotbal. Padlo pět branek, některé z nich po opravdu pěkných kombinacích. Domácí sice po prvním poločase prohrávali 0:1, ale dokázali otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch na 3:1. Druhý gól Holíka v zápase znamenal pouze korekci na 3:2 z pohledu Ústí. Hrál se opravdu pohledný fotbal, plný šancí, hlavně – překvapivě – ze strany ústeckých. Dukla se prezentovala velmi dobrým fotbalovým projevem, pouze ta finální fáze jí malinko zadrhávala.

Na straně Dukly byl podle nás tím nejaktivnějším kapitán týmu Tetour, dále Holík ( 9. a 10. gól v sezoně ) a Dancák. Právě se Samuelem Dancákem jsme měli rozhovor v našem magazínu. Na ústecké straně se zaskvěl již tradičně Drame a v tuto chvíli jeden ze dvou nejlepších střelců druholigové tabulky, jedenáctigólový Lukáš Matějka. Také tohoto hráče, hostujícího v Ústí z plzeňské Viktorie, jsme už také pro Žongl vyzpovídali.

Takže když to shrneme – krásný fotbal, pět branek, nejlepší střelec ligy v akci, příjemná atmosféra, žádné násilí ani opilecké výlevy na tribunách. Je opravdu druhá liga tak špatná, jak se o ní někdy říká? Že nemá úroveň a je to holomajzna? Za nás, v žádném případě! Přijďte se sami přesvědčit, všechna ta omezení jednou skončí a vše se vrátí do starých dobrých kolejí. Fotbalu zdar!

Reklama