Reklama
Loading...
Reklama

Zdroj fotografie: FK Pardubice

O návratu do první ligy sní brněnská Zbrojovka a vzhledem k současné podobě tabulky FNL se o ní na stadionu Srbská mluví velmi reálně. Někteří tamní patrioti mluví o návratu jednoho tradičního klubu, ale všichni ví, že z tradice se žít nedá a po případném postupu by klub čekal drsný boj o fanoušky s hokejovou Kometou. Tomu, že by chodil na zápasy stejný fanouškovský elektorát jako na ty hokejové nikdo nemůže věřit, byť o tom představitelé Zbrojovky někdy mluví. I v případě postupu by zůstala v hokejovém stínu. Nejblíže první lize se však nachází FK Pardubice a zde se může odehrát mnohem drsnější harakiri.

Ve východočeském městě se prvoligové boje naposledy hrály před více než padesáti lety a kromě toho, že v klubu z města perníků odehrála několik zápasů pozdější sparťanská legenda Andrej Kvašňák, klub nečiní zajímavým. Zde vždy sportovní fanoušky táhlo především hokejové Dynamo, jehož dres oblékly legendy jako Vladimír Martinec, Jiří Šejba či Dominik Hašek. V FK Pardubice však již pět let “vaří z vody” trenér Jiří Krejčí a například i nenáviděný rival z Hradce bledne závistí. Fanoušci fotbalu v Pardubicích byli nejprve smířeni s tím, že i v případě postupu přenechají Fortuna ligu některému z ekonomicky silnějších rivalů, ale majitel klubu Vladimír Pitter jejich názor nesdílí a již představuje velkolepé plány.

Předběžně domluvil roční azyl v Mladé Boleslavi, během něhož by nechal zrekonstruovat tamní Stadion Pod Vinicí, jelikož ten současný nemá s ligovými parametry nic společného. Pan Pitter však jako zkušený podnikatel musí “vidět za roh” a představovat si novou realitu. Pardubice by pravděpodobně čekaly v prvním roce boje o záchranu s nejistým koncem. Případů krátkého ligového intermezza máme v ligové historii několik. Příkladem jsou například i nedaleké Lázně Bohdaneč. Pardubice by čekal jeden riskantní podnik. V případě sestupu by se ze sportovního úspěchu stal neúspěšný podnikatelský záměr a pan Pitter by mohl ztratit chuť investovat do svého klubu. Něco podobného se přece stalo i v případě hokejové Slavie. Pokud by se tento scénář skutečně naplnil, mohl by stadion zářící novotou brzy zarůstat trávou.

Někdo mi možná namítne, že myslím příliš dopředu. Není to však někdy lepší?

Související články:

Reklama