Reklama
Loading...
Reklama

Naše fotbalová reprezentace už zná kompletní podzimní plán. Kromě šesti zápasů Ligy národů čekají český tým dvě přípravná utkání. V nominaci našeho mančaftu se dají čekat nové tváře. V naší nejvyšší lize jsou hráči, kteří svými výkony vyčnívali nad ostatními a nad jejich akvizicí do užší nominace by se mělo vážně popřemýšlet. Pojďme se na ně podívat.

V nabitém podzimním programu, způsobeném koronavirovou pauzou, odehrajeme v rámci Ligy národů celkově šest utkání proti týmům ze Slovenska, Skotska a Izraele. Mezi nimi nás však čekají dva přátelské zápasy. Jeden na Kypru, druhý v Německu.

Obzvlášť ten druhý bude pro náš národ fotbalovým svátkem. Německo je gigantem mezinárodního fotbalu a jedním z nejúspěšnějších států historie. Znamená to tedy, že v rozmezí roku a půl si naše reprezentace zahraje s třemi týmy patřící mezi absolutní špičku – Brazílií, Anglií a Německem.

Zápasy s Anglií a jihoamerickým státem jsme odehráli loni. S Brazilcema jsme v březnu minulého roku předvedli nebojácný výkon a uhráli důstojný výsledek 1:3. Následující dva zápasy s Anglií máme nejspíš všichni ještě v živé paměti. Pětigólový debakl na Wembley v prvním kvalifikačním zápase. A poté naše senzační výhra 2:1 v domácím zápase.

Nebojím se říct, že naši hráči jsou schopní předvést výkon podobný druhému zápasu s Anglií i proti německému týmu.

Čas pro nové tváře

Rozhodně je potřeba na všechny podzimní zápasy český tým vyzbrojit tím nejlepším, co aktuálně máme. 

Jedním z fotbalistů, kteří by nepochybně měli dostat šanci, je Adam Hložek. Sparťanský klenot v tomto ročníku naplno projevil svůj obrovský potenciál a od fanoušků si vysloužil titul nejlepšího hráče letošní sezóny. Rychlonohý křídelník se vyžívá v soubojích jeden na jednoho, umí připravit góly pro své spoluhráče a co ještě více, dokáže je sám dávat. Sedmnáctiletý talent jich letošním ročníku ligy nastřílel 7.

Výkony hodné reprezentace letos předváděl také Aleš Čermák. Pětadvacetiletý středopolař se stal základním kamenem plzeňské mašiny a jedním z nejproduktivnějších hráčů Fortuna ligy. Čermák je přesně ten kreativní hráč, který svou první myšlenkou, po přijmutí míče, směřuje dopředu. A takový hráč by pro český tým byl rozhodně přínosem.

Dalším hráčem, který stojí za úvahu ohledně nominace do české reprezentace je Čermákův plzeňský kolega, Pavel Bucha. Objev letošní sezóny a nejproduktivnější hráč ligy. Dvaadvacetiletý záložník strávil podzim na hostování v městě škodovek, jaro už pak v Plzni. Za celou sezónu nastřílel 10 gólů a přihrál na dalších 8.

Fotbalistou, který předváděl konzistentně nadprůměrné výkony, je i liberecký obránce Ondřej Karafiát. Defenzivní univerzál je stavebním pilířem Liberce a má lví podíl na tom, že jeho tým vybojoval místo v evropských pohárech. 

Vzpomenout bychom měli i Libora Kozáka. Útočník Sparty se společně s slávistickým Petarem Musou dělí o cenu nejlepšího střelce Fortuna ligy. Vytáhlý útočník dokázal být pro letenský tým, i přes časté ofsajdy, nebezpečnou zbraní. Upřímně ale pochybuji, že by mohl sparťanský hroťák nahradit Zdeňka Ondráška na pozici druhého útočníka reprezentace.

Samozřejmě jmenovat bychom mohli dál ale tohle jsou jména, která nám utkvěla nejvíce v paměti. Do zářijových zápasů českého týmu je ještě čas a do té doby můžeme o nominacích jen vesele spekulovat.

Související články:

Reklama