Reklama
Loading...
Reklama

V rámci fotbalového Slezska se uskuteční jedno hostování s potenciálem opět nastartovat hráče provázeného v posledních měsících především velkou fotbalovou smůlou. Opava utrpěla vyřazení v MOL cupu na hřišti Karlových Varů, kde se po delší době nacházela v roli favorita. I to symbolizuje její dosavadní účinkování v tomto ročníku. Ale nyní musí i na špatném hledat to pozitivní. Definitivně se může plně soustředit jen na boje o záchranu v nejvyšší soutěži. V té se totiž krčí na posledním místě a mnozí ji už odepisují. Jeden její dosavadní hráč to však bude celé sledovat z povzdálí.

Klub totiž opouští záložník Dominik Smékal. Ten bude trávit letošní fotbalové jaro na druhé straně Moravskoslezského kraje. Své umění bude ukazovat v Karviné. Ta se oproti Opavě nachází vlastně ve velmi komfortní situaci. Vidíme ji v klidné části tabulky a na začátku ročníku představovala jedno velmi příjemné překvapení. Karvinské jaro tak může probíhat bez přílišného stresu. Tým má dostatečný náskok na soupeře v pásmu sestupu a na druhou stranu rozhodně nemá ambice pro výrazné stoupání. Jsem přesvědčen, že tamní šéfové jsou dostatečně smíření s momentální fotbalovou realitou a s pokorou spřádají plány na příští ročník.

Mladý fotbalový cestovatel Dominik Smékal působil poslední rok v Opavě, ale pronásledovala ho častá zranění a do základní sestavy měl zpravidla daleko. Prostor pro rozehrání a nový vstup do sladké fotbalové reality by v současném Slezském FC rozhodně nenašel. Nikdo to tam zatím neřekne nahlas, ale myšlenky na příští ročník v druhé lize se musí logicky dostavovat. Tento scénář by rodákovi z Boskovic na sebevědomí rozhodně nepřidal. V Karviné se něco takového takřka jistě konat nebude a do příštího ročníku tak může Dominik Smékal jít nakonec s čistou hlavou. 

Vzhledem k věku vypadá jeho celkový fotbalový životopis zajímavě, ale nyní doufá v jeho další ozvláštnění v podobě větší porce odehraných zápasů. Mládežnická léta prožil v Sigmě Olomouc a trenéři hanácké mládeže ho prezentovali jako velkou naději. Za pravdu jim dali i zahraniční kolegové v roce 2014. Na svou akademii totiž povolal českého záložníka slavný Inter Milán. Jistě tam získal zajímavé zkušenosti, ale stál po dvou italských letech před důležitým úkolem. Musel si začít budovat pozici na české fotbalové scéně. 

V roce 2016 se dostal na soupisku Baníku Ostrava klesajícího do druhé ligy. V jeho dresu se však na ligový trávník nikdy nepodíval. Naopak zažil dvě hostování. Odehrála slovenské Senici a v České republice si poprvé zahrál dospělý fotbal v třetiligovém týmu Odra Petřkovice. Když stále viděl, že v Baníku Ostrava fotbalové štěstí nepotká, zamířil do týmu nenáviděného opavského rivala. 

Až zde poprvé okusil atmosféru nejvyšší české soutěže. Jak jsme však již zmiňovali, ani zde si zatím s fotbalovou štěstěnou nepotykal. Vzhledem k opavské fotbalové situaci k tomu zde ani nemá přílišný potenciál. Karvinský šéf Lubomír Vlk si od něj naopak slibuje větší konkurenci v ofenzivních řadách. I přes relativně komfortní karvinskou situaci, nesmí být Dominik Smékal v přílišném klidu a této výzvy se musí příkladně chopit. Má před sebou možná jednu ze zlomových částí své dosud velmi krátké kariéry.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Zlínská výzva pro Romana Potočného
  • Opava ve velkém přivádí posily pro záchranářské jaro
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama