Reklama
Loading...
Reklama

Pandemie COVID-19 ochromila celý svět včetně toho fotbalového. Drtivá většina všech soutěží je momentálně přerušena, ale už teď se řeší, jak a kdy se soutěže znovu rozjedou. Zbývajících 11 kol La Ligy by se mohlo odehrát na Kanárských ostrovech.

Prezident asociace hotelů z Tenerife (ASHOTEL) Jorge Marichal nabídl španělskému svazu, aby se soutěž dohrála právě na tomto ostrově. Hraní mimo španělskou pevninu by mělo několik výhod – příjemné počasí nebo například výhodné ubytování. Jen v roce 2019 se zde 15 miliónů lidí rozhodlo odcestovat. Izolovanost a odlehlost souostroví je taky jeden z dalších faktorů, díky kterému by mohl tento nápad uspět.

Zápasy by se hrály na stadiónech druholigového Tenerife a Las Palmas. Heliodoro Rodríguez López, stánek Tenerife, nabízí místa pro necelých 23 tisíc lidí, což je o 10 tisíc méně než Estadio Gran Canaria, kde hraje své zápasy Las Palmas. Jako další možnost by se dalo považovat stadióny v Lanzarote a Fuerteventuře, ale ty by potřebovaly zrekonstruovat.

Vedení španělských federací a soutěží tuto alternativu sice nevyloučili, ale nevypadá to, že by byla přijata.

Reklama