Reklama
Loading...
Reklama

V posledních dnech bylo velmi rušno v Karviné, kde měli pozitivní test na covid-19 hned dva hráči prvního mužstva. Logicky byla na celý tým uvalena karanténa, která potrvá dva týdny. Tato skutečnost značně zkomplikovala další průběh skupiny o udržení, potažmo baráž o první ligu.

Co se vlastně v Karviné stalo?

Tamní klub svádí tuhé boje o přežití v naší nejvyšší soutěži, a že to nevypadá růžově, svědčí i postavení v tabulce. Poté, co vyšlo najevo, že v tamním klubu jsou pozitivně testovaní hráči na covid-19 se vyrojila celá řada spekulací. Někteří fotbaloví novináři dokonce nařkli Karvinou, že tento krok byl poměrně promyšlený a plánovaný. Já osobně bych se takovému tvrzení vyhnul. Tato skutečnost navíc hraje do karet i zbylým týmům, které jsou na tom obdobně, jako Karviná. Tedy konkrétně Opavě, Příbrami a také Zlínu. V případě, že by se skupina o udržení nedohrála v požadovaném termínu, což reálně hrozí, tak by z naší nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil. Naopak soutěž by se minimálně rozšířila o vítěze druhé nejvyšší soutěže, tedy tým Pardubic. V takovém případě by bylo v soutěži 17 mužstev, což pro chod soutěže není optimální.

 

🆕❗️🦠 Během čtvrtky 9. července bylo vedení klubu MFK Karviná Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje oficiálně zjištěno s pozitivním případem uvnitř A-týmu.

Zveřejnil (a) MFK Karviná dne & nbsp; Čtvrtek 9. července 2020

 

Jaké scénáře připadají v úvahu?

Šéf ligové fotbalové asociace, Dušan Svoboda, by nejraději celou soutěž dohrál. Vše se jeví hezky, ale musíme vzít v potaz dvě věci. Pokud bychom chtěli soutěž dohrát, tak se vše musí stihnout do termínu 2. srpna 2020. Tento termín se nejeví nereálně, tedy za předpokladu, že vše půjde podle ideálního scénáře. A ten je, že po karanténě testy u hráčů Karviné dopadnout dobře, tedy s negativním výsledkem. Pokud by tato situace nenastala, tak si jen těžko dovedu představit, že by se ročník dohrál tak, jak byl plánovaný.

Pokud by se soutěž nedohrála, logicky by nikdo nesestoupil a to se líbí všem „namočeným“ týmům. Poměrně zásadní by to bylo i pro celky ze druhé ligy, které mají postupové ambice, tedy kromě Pardubic, které si účast v první lize již vybojovali. Konkrétně je řeč o Zbrojovce Brno a Dukle Praha. Oba celky by si to rády rozdali v baráži o účast v nejvyšší soutěži. Nicméně právě situace v Karviné může tyto cíle zhatit.

Sám jsem velmi zvědavý, jak celá situace dopadne. V termínu 17. července by navíc mělo proběhnout ligové shromáždění, kde se sejde všech 32 zástupců profesionálních klubů, a kde se bude projednávat celá situace. Koncem týdne by tedy mělo být jasno, jak se v závěru soutěže bude dále postupovat a zda se soutěž dohraje, či nikoliv.

 

❗️Nové navrhované termíny pro dohrání Finále FORTUNA: LIGY skupiny o záchranu: ▪️ 23.7. (18:00), Zlín 🆚 Karviná, Příbram …

Zveřejnil (a) MFK Karviná dne & nbsp; Čtvrtek 9. července 2020

Související články:

Reklama