Reklama
Loading...
Reklama

Poté, co na lavičce Teplic předčasně skončil trenér Stanislav Hejkal, si odbyl na jeho místě premiéru nový trenér klubu ze Stínadel Radim Kučera. Pět dní poté, co na severu Čech podepsal smlouvu jel společně se svým týmem bojovat o návrat určité fanouškovské přízně. V tichém prostředí malého stadionu v Mladé Boleslavi měli hráči ve žlutých dresech v čele s Jakubem Marešem dokázat, že číslo udávající jejich pozici v tabulce není odpovídající.

 

Premiéra Radima Kučera na lavičce Teplic působila symbolicky i proto, že se na hřišti potkaly dva týmy působící v dosavadním průběhu sezony jako dvě pravděpodobně největší ligová zklamání. Mladá Boleslav a Teplice měly ještě před nedávnem povinnost myslet na evropské poháry a nyní jim patří v tabulce čtrnácté a patnácté místo. Nikdo tedy nemohl očekávat fotbalovou “ódu na radost”. Daly se očekávat spíš fotbalové šachy, v nichž se oba hráči teprve učí ty základní tahy. Tepličtí určitě nečekali, že tým Jozefa Webera bude působit jako štědrý hostitel, ale nakonec se s tím dokázali slušně popasovat. 

Mladá Boleslav hrála svůj pětistý ligový duel a všechny místní fanoušky jistě mrzelo, že se tak dělo v komorní atmosféře prázdného stadionu a tým z města škodovek do něj půjde jako tým ze skupiny boje o záchranu. Říká se, že nový trenér znamená nový impuls a to Teplice patrně také braly jako jeden z trumfů do boleslavského souboje. Celý první poločas se nesl v opatrném duchu a když už se hráči dostali do zakončení, opět jsme mohli pozorovat jejich nervozitu.

Vše změnila povedená střela před koncem prvního poločasu. Gól Pavla Moulise umocnil boleslavskou nervozitu a jako jediný důkaz snahy působila zblokovaná střela Michala Hubníka. Do šaten musel Radim Kučera mířit lehce uklidněný, protože jeho představy se zatím naplňovaly. Ve druhém poločase jsme viděli na straně Boleslavi jistou snahu, ale kolena jejich hráčů se stále více klepala. To se potvrdilo po hodině hry, kdy po ruce Kučery ukázal rozhodčí Denev na značku pokutového kopu. Michal Hubník touto možností pohrdl a Tepličtí se radovali jako po vstřeleném gólu.

Hráče severočeského klubu rozhodně nepřepadly velké útočné choutky a byli si vědomi nutnosti fotbalového pragmatismu. Na hráčích Mladé Boleslavi bylo naopak stále více patrné, jak si nevěří. Symboliku tak mělo konečné razítko na tříbodovém zisku Teplic v 84. minutě. Gól vstřelil Daniel Trubač po chybě brankáře Mikulce, jenž neodhadl situaci před vápnem. Posledních zhruba deset minut zápasu se odehrálo v teplické euforii a mladoboleslavské beznaději a křeči. Závěrečný hvizd vzbudil ve tvářích Teplic po dlouhé době upřímný úsměv. 

Radim Kučera prožil vítěznou premiéru na lavičce “Sklářů”. Vítězství nad sousedem tabulce však znamená jen lehké povzbuzení před dalším ligovým programem. V dalším kole totiž přijede do Teplic rozjetá Sigma Olomouc a následně čeká žluto-modrý tým výlet do Plzně. V těchto zápasech se nejen rozhodne o náladě Teplických u vánočního stromku, ale ukáže se, kolik pozitivní krve dostal nový trenér do žil svých svěřenců. I v zimních měsících se někdy vyplatí opakovat známé přísloví, že jedna vlaštovka jaro nedělá.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Teplice ukazují, že si uvědomují vážnost situace
  • Mohou se stát vzájemnými krizovými manažery
  • Reklama