Reklama
Loading...
Reklama

Severočeské Teplice se v letošním ligovém ročníku trápí a na špatný ligový start navázali takřka podobně vypadající mizérií výsledkovou. Poměr 25 vstřelených ku 49 inkasovaným brankám, před posledním ligovým kolem, je dosti výstižná. Vypadá to, jako by se Skláři nedokázali oklepat z odchodů tahounů loňského ročníku.

Absence Jakuba Hory, Davida Vanečka či Alexe Krále je velmi znatelná. Letošní góly Jakuba Řezníčka mají sice ve většině případů bodový nádech, ale jeho sedm brankových zářezů nic moc neřeší. Nálada v týmu proto není moc veselá. Hozený ručník do ringu kouče Hejkala, vedení teplických odmítlo. Motivovat měly hráče povzbudivé vzkazy fanoušků, v místním tisku. Na oplátku, o týden později přináší vedení Sklářů dárek pro fanoušky.

Dvojice dlouholetých opor žlutomodrých, tedy 35letý kapitán Admir Ljevakovič a ještě o dva roky starší brankář Tomáš Grigar, prodloužili své působení na zeleném pažitu stadionu Na Stínadlech o jeden rok.

„Oba jsou dnes už v podstatě klubové legendy, proto bylo jejich pokračování pro nás jednoznačnou volbou,“ sdělil veřejnosti Štěpán Vachoušek.

Vítkovický odchovanec Grigar přišel na sever Čech z pražské Sparty v roce 2009. A zařadil se mezi stálice v teplické bráně. V letošním ligovém ročníku nevynechal ani jeden z dosavadních 29 zápasů a blýskl se 7mi čistými konty. Za Skláře to bylo už celkem 87 krát, což jej historicky řadí na druhé místo v klubových tabulkách. Avšak kaňkou na žlutomodrém dresu je fakt, že inkasovaných 49 branek je nejvíce ze všech ligových týmů.

„Tomáš i v sedmatřiceti letech potvrzuje, že je jedním z nejlepších ligových brankářů. Přestože měl i jiné nabídky, tak jsme se dohodli na jeho pokračování u nás,“ prozradil sportovní ředitel Vachoušek pro klubové stránky.

Bosenský záložník Ljevakovič je v Teplicích ještě o dva roky déle. Do klubu přišel v roce 2007. Odehráno má 284 ligových zápasů, což ho řadí na 4. pozici v klubovém žebříčku, avšak jen pouhý jeden start mu chybí na vyrovnání startů třetího Melichara.  Poslední dobou Admira trápí zdravotní komplikace. Letošní sezona nebyla výjimkou. V září při utkání proti Bohemians si utrhl zadní stehenní sval. K tomu ho po koronavirové pauze přibrzdila borelióza. Už ale minulé kolo jsme ho mohli vidět sedět na střídačce v Českých Budějovicích. Sám hráč dříve prozradil, že zvažoval konec hráčské kariéry a pověšení kopaček na hřebík. Přátelé však teplickou legendu přesvědčili, aby ještě zabojoval. V případě zdravotních komplikací má teplické vedení v kapse plán B.

„U Admira se dlouhodobě bavíme o jeho trenérském pokračování v našem klubu po konci kariéry, ale pořád je v něm odhodlání pokračovat v hráčské kariéře a pokud se mu vyhnout zdravotní trable, tak bude platným členem týmu nejen v kabině, ale také na hřišti,“ popsal situaci okolo budoucnosti teplického kapitána Vachoušek.

Související článek:

Reklama