Reklama
Loading...
Reklama

Opavský tým nebude potrestán za závěr minulé sezony. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace rozhodla, že se slezský klub neprovinil porušením opatření proti koronaviru. Řízení tak bylo zastaveno.

Mezi Opavany se ke konci minulé sezony objevilo onemocnění covid-19. Kvůli nákaze u neznámého hráče nebyla dokončena nadstavbová skupina o záchranu a z nejvyšší soutěže tak žádný tým nesestoupil. Nejmenovaný hráč byl pozitivně testován na koronavirus před předposledním zápasem ročníku, ve kterém se Slezané měli střetnout s Olomoucí. Hráči Opavy nicméně museli nastoupit do dvoutýdenní karantény. Slezský tým následně neodehrál ani utkání proti Teplicím, které bylo na programu 26. července.

S Opavským týmem bylo zahájeno disciplinární řízení kvůli podezření, že umožnil nakaženému hráči trénovat se zbytkem týmu. Klub byl taktéž obviněn z toho, že uváděl nepravdivé informace ohledně zdravotního stavu hráče. Disciplinární komise však z nashromážděných důkazů vyvodila, že nedošlo k vědomému porušení opatření proti koronaviru.

Nadstavbová skupina o záchranu se s koronavirem potýkala již na začátku července, kdy nemoc covid-19 propukla v Karviné. Skupinu se nepodařilo dohrát a z první ligy žádný tým nesestoupil. Po postupu Pardubic a Zbrojovky Brno vzrostl počet účastníků nejvyšší soutěže na osmnáct.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama