Reklama
Loading...
Reklama

Celý svět a hlavně USA poslední dobou žije incidentem ohledně smrti černocha George Floyda, které byl zabit bělošským policistou, když mu klečel několik minut na krku. Jeho smrt spustila vlnu protestů napříč planetou. Spousta osobností včetně těch fotbalových se na toto téma vyjádřilo – například anglický talent z německé Borussie Jadon Sancho v posledním zápase nastřílel hattrick a gól oslavil tím, že pod dresem měl tričko s nápisem Justice for George Floyd (Spravedlnost za George Floyda). Německá fotbalová asociace se bude zabývat několika hráči, konkrétně se jedná o Jadona Sancha, Achrafa Hakimiho, Westona McKennieho a Marcuse Thurama. Podle DFB jsou tyto projevy zakázané.

Například Američan Weston McKennie z Schalke 04 během zápasu s Brémami nosil černou pásku na ruce se stejným nápisem jako Sancho. Asociace to bude řešit v příštích dnech, jelikož podle pravidel nesmí se na vybavení hráče objevit jakýkoliv politický, náboženský nebo osobní slogan, výrok nebo obrázek.  Jadon Sancho obdržel žlutou kartu, když si sundal dres, což se logicky podle pravidel nesmí. Jeho trest byl ale předmětem diskuzí. Jeho kolega Hakimi žlutou kartu nedostal, protože ten si dres nesundal, pouze dres zvednul.

Vedení DFB chápe gesta mladých hráčů a útok na osoby na základě jejich barvy kůže jsou neakceptovatelné, politické, náboženské a další projevy na fotbal nepatří a pravidla se musí dodržovat.

Reklama