Reklama
Loading...
Reklama

Má za sebou akademii pražské Sparty, přes třicet startů v mládežnických reprezentačních výběrech a v šestnácti letech přestup do klubu světové úrovně, Juventusu. Nyní se ve svých devatenácti letech zotavuje z vážného zranění a vzpomíná na chvíle strávené na italských trávnicích po boku Cristiana Ronalda. Řeč je o rodákovi z Českých Budějovic, Nicolasi Pennerovi, který kromě posílení zraněného kolene přemýšlí také o své fotbalové budoucnosti. 

Komplikovaný a bohužel pozdě diagnostikovaný chronický zánět v koleni spojený s infekcí z roku 2019 musel mladý fotbalista v květnu minulého roku řešit operací. Momentálně se tak zotavuje a kolenní šlachu posiluje v Českých Budějovicích u Dominika Kodrase, v jeho STACA Elite Institutu. Dominik Kodras pomáhá v rozvoji několika úspěšným sportovcům nejen z fotbalového prostředí, ale také hokejstům nebo atletům. Není proto pochyb o tom, že by měl být Penner na svůj návrat kvalitně připraven. Problémem je ale více než roční výpadek z aktivního tréninku, což je v mladém věku tohoto hráče dost citelná ztráta. 

Kam dál?

Současně také Pennerovi končí smlouva v italském Juventusu a je tak potřeba řešit jeho budoucnost. Deníku Idnes v nedávném rozhovoru prozradil, že se svým agentem hodlá tyto otázky probrat až když bude stoprocentně udraven a připraven na návrat na trávník. Přestupu by se prý nebránil, ale rád by zůstal v zahraničí. Jako klub svých snů zmínil Ajax Amsterdam na kterém si cení především dobré práce s mládeží a zaměření na individuální rozvoj hráčů. 

Sám Penner už je natolik vyspělým fotbalistou, že vidí svou cestu spíše přes menší evropský klub, kde by se mohl rozehrát a postupně tak usilovat o návrat do nejvyšší úrovně potažmo zpět do Juventusu. V italském velkoklubu strávil tři roky, během kterých získal mnoho zkušeností na hřišti i mimo něj. Rád vzpomíná na tréninky s A týmem, zejména na atletické přípravy před tréninkem na které si jej vybral sám Cristiano Ronaldo. Na slavného Portugalce vzpomíná jako na pohodového, ikdyž občas náladového chlapíka. 

Posledním tématem pro tohoto nadějného hráče je aktuálně druhá polovina Mistrovství Evropy do 21 let, která se bude hrát v červu tohoto roku a netají se ani tím, že by si jednou chtěl zahrát za A tým České Reprezentace. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama