Reklama
Loading...
Reklama

A je dohráno! Disciplinární komise UEFA konečně přišla s verdiktem ohledně utkání Evropské ligy mezi Rangers a Slavií. Výsledek? Český stoper Ondřej Kúdela si za údajnou rasistickou urážku Glena Kamary odpyká desetizápasový trest v soutěžích UEFA. Přijde tak o Evropskou ligu i o letní EURO.

Incident, který pochází z březnové odvety v Glasgow, vyšetřovala etická a disciplinární komise UEFA. Ta řešila hned několik záležitostí z tohoto zápasu. Hlavní kauzou bylo to, co pošeptal Kúdela do ucha Kamarovi.

Stoper Slavie přiznal, že k němu mluvil nevybíravě ale rasistickou urážku, kterou prezentoval protihráč, rázně odmítl. Vyšetřovatel UEFA nedokázal údajný rasismus ani potvrdit ani vyvrátit. Před oficiálním verdiktem tak zůstávala situace jako tvrzení proti tvrzení.

Komise však incident vyhodnotila jinak a nasadila exemplární trest.

„Pozastavujeme hráči SK Slavia Praha Ondřeji Kúdelovi činnost na dalších deset utkání v klubových a reprezentačních soutěžích pořádaných UEFA, a to kvůli rasistickému chování. Trest již zahrnuje duel na Arsenalu, do něhož hráč nemohl dříve nastoupit,“ píše se ve zprávě UEFA.

Zdroj: Reuters

Kúdela tak přijde o letní EURO a to i v případě, že by Slavia prošla až do finále Evropské ligy. Sankce se rozdaly i na druhé straně za prohřešky skotských Rangers.

Prvním byl až kriminální zákrok Kemara Roofeho kopačkou do hlavy Ondřeje Koláře. Brankář Slavie skončil na nosítkách se zlomeninou čelní dutiny. Aby mohl hrát, musela mu být vyrobena kevlarová maska a helma.

Za brutální faul dostal hráč Rangers trest na čtyři zápasy v soutěžích UEFA a samotný klub pokutu 9000 eur (234 tisíc korun).

Druhým pak napadení Kúdely Kamarou v útrobách stadionu po konci zápasu. Finský fotbalista si odpyká třízápasový trest.

Čtyřiatřicetiletý český obránce tak už nepomůže Slavii v tažení Evropskou ligou a ani se nepodívá na EURO, které pro něj mohlo být tím prvním a nejspíše i posledním.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama