Reklama
Loading...
Reklama

Hoci sa vždy vraví, že derby nemá jasného favorita, ani za najrôznejších okolností, tak predchádzajúce Slovenské „El Clásico“ bolo veľmi jednoznačné. Obe mužstvá sa síce nachádzajú na pozíciách, ktoré zabezpečujú postup do skupiny o titul, no ich svety sú veľmi odlišné. Zatiaľ čo Slovan má momentálne už 5 bodov náskok na prvom mieste, tak Trnava stále nemá istú pozíciu v top 6. 

Bolestivý prvý polčas 

Už od úvodu zápasu bolo jasné, kto bude určovať tempo. Belasí si zabezpečili  dvojgólové vedenie penaltovým gólom Holmana a hlavičkou Dávida Strelca. Tento náskok mohol byť ešte väčší. Práve strelec druhého gólu zahodil veľa gólových príležitostí. 

Záver polčasu však nedopadol dobre pre dvojicu hráčov. Po zrážke Yaoa a Abenu  boli obaja prevezený do nemocnice. Obranca Slovanu dostal navyše červenú kartu, čo dalo Trnave aspoň nejakú šancu na zvrat. 

Početná prevaha vôbec nepomohla 

Hostia sa okamžite stiahli do defenzívy. Za stavu 2:0 mali pohodlný náskok, z čoho vyústilo aj to, že krídelníka Čavriča vystriedal obranca Bozhikov. Hoci domáci logicky zvýšili ofenzívne obrátky neprinieslo to absolútne nič. 

Väčšinou sa do šance ani nedostali. A v prípade, že áno, tak si Dominik Greif so všetkým poradil. Klinčekom do rakvy, bol navyše gól, ktorý strelil Ibrahim Rabiu. 

Žiadny zásah z posledných 6 zápasov 

Trnavský tím sa nepresadil proti odvekému rivalovi už 6 stretnutí. Táto hrozivá séria však nie je zďaleka jedinou. Ich posledné víťazstvo sa datuje 7.4.2018 čiže viac ako 2 a pol roka. I keď na tento súboj spomínajú priaznivci Spartaku v dobrom, veď toto stretnutie im prakticky vyhralo titul. Žiaľ odvtedy to ide len kopcom dolu.

Najprestížnejší súboj je postupne nahrádzaný 

Odveké bitky týchto dvoch boli dlhodobo najprestížnejšie. No postupom času sa to začína vytrácať a Trnavu na jej pozícii začína nahrádzať Dunajská Streda. Posledné roky je totiž jediným mužstvom, ktorý dokáže so Slovanom držať, aspoň čiastočne krok. 

Čo Spartaku určite nepomohlo bola výmena majiteľa. Od zvolenia nového nepodáva klub ideálne výkony. Takisto situácia vo svete im vôbec nenahráva. Bez fanúšikov má klub veľké straty, ktoré oveľa lepšie zvládajú kluby s majetnejším predstavenstvom. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama