Reklama
Loading...
Reklama

Ve čtvrtečním zápase s předním týmem anglické Premier league Leicester City v rámci Evropské ligy pražská Slavia obstála. Už v zahajovací sestavě se však konalo jedno zajímavé překvapení, které se nakonec pro fanoušky stalo velmi příjemným. Na postu stopera nastoupil vedle Ondřeje Kúdely David Zima a kromě domácí soutěže obstál i na evropské úrovni. Trenér Jindřich Trpišovský dostává jedno příjemné dilema, jakou stoperskou dvojici nominuje do anglické odvety. Zápas s Leicesterem znovu ukázal další stoperskou alternativu i pro budoucnost.

Fanoušci vyjadřovali velké nadšení z návratu Simona Deliho v rámci hostování z belgických Brugg. On sám je musel potěšit hned na úvodní tiskové konferenci. Mluvil o tom, jak podle prvních dojmů z Edenu vlastně nikdy neodešel. Jistě se hned dostavila zvědavost na jeho výkony a zda jej v tomto ohledu belgické působení příliš nezměnilo. Všichni doufají opět v zanechání dobrého dojmu před takřka jistým návratem do Belgie na konci této sezony. Ve smlouvě nemá opci a podle všeho se tak bude jednat pouze o krátké intermezzo před další snahou prorazit v belgickém klubu. 

Před domácím zápasem s anglickým klubem se všeobecně čekalo nasazení stopera z Pobřeží slonoviny do základní sestavy hlavně díky jeho zkušenostem, byť se možná dostavily vzpomínky na zápas s Chelsea na Stamford bridge. Tehdy byl některými považován za jednoho z hlavních viníků šokujícího začátku v podobě tří gólů od “blues”. Přesto byl možná pro některé fanoušky šok jeho začátek na lavičce náhradníků. Teď to však vypadá na jeho složitější cestu na hřiště. Místo něj jsme totiž viděli na hřišti Davida Zimu a ten se ukázal jako velmi dobrá volba Jindřicha Trpišovského.

Nervozitu jsme na něm skutečně pozorovat nemohli a měl velký podíl na “vygumování”  největší hvězdy Leicesteru Jamie Vardiho z povrchu vršovického. Útočník byl nakonec předčasně stažen ze hřiště a na Davida Zimu se naopak pěly ódy. Stejně jako celá Slavia se nemusí bát anglické odvety. Teď přichází otázka, zda mladý stoper dostane možnost svůj výkon potvrdit. V rámci Slavie má teď David Zima větší perspektivu než zmíněný Simon Deli. Pokud ho dostane do role kolegy jistícího mu záda, bude se jednat pochopitelně i o posílení jeho sebevědomí.

Odchovanec Sigmy Olomouc má ve Slavii smlouvu až do léta 2024 a skládání podobných zkoušek je tak na místě. Jistý symbol jeho nesporného talentu jsme poznali například v listopadu loňského roku, kdy byl vybrán do seniorského reprezentačního týmu jako náhrada za zraněného kolegu Davida Hovorku. Odborníci ho všeobecně považují za největší český talent na postu stopera. Slušný výkon v domácím zápase s Leicesterem můžeme brát jako jistou slávistickou maturitu. Nyní přichází otázka, zda v odvetě začne jeho studium na prestižní fotbalové univerzitě.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia má za úkol ukázat svůj růst
  • Slavia se chystá na dobu “po Kolářovi”
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama