Reklama
Loading...
Reklama

Devětadvacetilý český útočník mění dres v rámci maďarské ligy. David Vaněček si vyzkouší již třetí zahraniční klub. Po roce a půl se rozhodl opustit Puskás Academy, jeden z nejlepších celků soutěže, a nově bude hájit barvy DVTK.

Vaněček opouští Puskás Academy, v Maďarsku však bude působit i nadále. Stěhuje se totiž do Diósgyöri VTK. Zde ho čekají boje o setrvání klubu v OTP Bank lize. Jeho nový tým se nachází po 17 kolech na posledním místě se ztrátou šesti bodů na nesestupové místo.

“Jsem rád, že jsem se stal hráčem DVTK. Nemohu se dočkat až začnu hrát v červeno-bílé sestavě. Znám DVTK dost dobře, proti svému novému týmu jsem hrál už několikrát. Mám příjemné vzpomínky na atmosféru, kterou vytvářejí fanoušci, a také si pamatuji, že jsem v létě dal na stadionu DVTK vítězný gól,” uvedl Vaněček pro web Diósgyöru.

David Vaněček DVTK
David Vaněček na prvním tréninku v DVTK

Do Puskás Academy přišel na začátku sezóny 2019/2020 po nevydařeném angažmá ve skotském Hearts. Za rok a půl, který v klubu strávil, naskočil do 44 zápasů a vstřelil slušných 12 branek.

Minulou sezónu, se díky jedenácti gólům stal druhým nejlepším střelcem sezóny. Letos bohužel nastoupil pouze do sedmi utkání a vždy jako střídající hráč. Není se tedy čemu divit, že se rozhodl pro odchod.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama