Reklama
Loading...
Reklama

Fotbalová Sparta má před sebou jeden jasný úkol. Fanoušci od ní požadují vítězství v přetahované s Jabloncem o druhé místo a účast v předkole Ligy mistrů, což může výrazně předznamenat i dění v příští sezoně. Severočeský tým má před Spartou jednobodový náskok, přičemž Letenští má zápas k dobru. Otázka druhého místa v ligové tabulce tak může být otevřena až do konce sezony. O víkendu bude například Jablonec doufat v úspěch libereckého rivala. Ten totiž bude hostit právě Spartu. S blížícím se koncem sezony však přichází do sparťanské šatny ještě jedna zajímavá otázka.

Od léta 2019 hostuje v týmu slovenský obránce Dávid Hancko. Po sezoně jeho hostování končí a dostaví se otázka, kam budou směřovat jeho další kroky. S profesionálním fotbalem začínal v Žilině, ale před takřka třemi lety se v něm zhlédl slavný italský tým AC Fiorentina. Ve městě s výraznou českou stopou podepsal smlouvu na pět let. Na Slovensku si lidé možná vzpomněli na dobu, kdy odcházel pod Apeniny Marek Hamšík. Ještě před dovršením plnoletosti ho vzali trenéři na zkoušku do Brescii a dnes je z něj hrající legenda slavné Neapole. Vytoužený scénář se zde však nekonal a Hanckovo angažmá ve městě na řece Arno vlastně nikdy pořádně nezačalo.

V dresu “fialek” si za jeden rok připsal pouze pět startů a své místo na slunci si zde nevybojoval. Patrně tak byl vděčný za možnost hostování ve Spartě. Jeho účinkování na Letné začalo nešťastně díky vyřazení v předkole Evropské ligy s tureckým Trabzonsporem, ale boj o místo v sestavě zde byl úspěšněji než ve slunné Florencii. O základní sestavu zde také bojoval, ale když důvěru dostal, dokázal se za ni trenérů odvděčit. I díky tomu se Sparta v létě 2020 dohodla s Fiorentinou na prodloužení hostování. Krátce poté mu však fotbal ukázal svou odvrácenou tvář.

Až příliš často jsme ho mohli vidět na listině zraněných. Poranění šlachy v koleni a pozdější svalová zranění ho přinutily sledovat své kolegy pouze z tribuny. Přišel kvůli tomu například o utkání s dalším slavným italským klubem AC Milán. Smůla ho bohužel zcela neopustila ani letos na jaře. Během dubna se totiž opět dostavila svalová zranění. Nemohl se kvůli tomu zúčastnit například důležitého souboje se Slováckem. Vybral si už slovenský obránce pověstnou fotbalovou smůlu?

Do zápasů v Pardubicích a doma s Opavou opět zasáhl, ale předchozí dění může pro Spartu znamenat výzvu k opatrnosti při jednání o případném setrvání slovenského obránce. Odváží se v dané situaci uplatnit opci? Pokud by tak skutečně učinila, musely by na účet Fiorentiny putovat 3 miliony eur. Před těžkou volbou stojí Sparta a ve velké nejistotě může žít i samotný Dávid Hancko. Ten si už teď patrně pokládá otázku, v dresu jakého týmu ho uvidí fanoušci v následujícím ročníku. 

Pokud by Sparta opci neuplatnila musel by se slovenský obránce vrátit do Fiorentiny. Tu nyní registrujeme na čtrnácté pozici v tabulce Série A a stále bojuje o záchranu v nejvyšší soutěži. Na její soupisce najdeme deset obránců a přílišný potenciál pro rozšíření soupisky nenacházíme. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • 6+1 zájemců o Hložka! Kde má největší šanci se prosadit?
  • Krmenčík a Sparta? V létě to bude velké téma, tvrdí Siegl
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama