Reklama
Loading...
Reklama

Senegalský útočník Dame Diop zná české prostředí velmi dobře, prošel si zde už čtyřmi kluby. Do své sbírky teď hodlá přidat pátý. Vrací se po roku z nepovedeného angažmá v Turecku a posílí útok Dynama České Budějovice.

Skoro na den přesně se po roku vrací Dame Diop do české Fortuna Ligy. V loňské zimě se jako nepotřebný člen Baníku vydal zkusit tureckou druhou ligu.

V Turecku měl hájit barvy týmu Hataysporu, kde však zasáhl pouze do čtyř utkání. Jednou se zde gólově prosadil a dostal dvě žluté karty. To jsou jeho veškeré individuální statistiky. Ale i tak slavil v Hataysporu postup Superligy, ve které tento klub aktuálně sedí na 5. místě.

Diop Hatayspor
Oslava jediného gólu Diopa v Turecku / Zdroj: Hatayspor

Diopa znají fanoušci z působení ve Zlíně, kde si okusil i kouzlo evropských poháru. V roce 2017 si zde zahrál Evropskou ligu. Z Fastavu odešel do Baníku Ostrava, kam si ho dovedl jeho bývalý trenér Bohumil Pánik. Ve Fortuna lize odehrál 103 utkání, ve kterých vstřelil 24 gólů.

Senegalec podepsal na jihu Čech smlouvu do roku 2023. Teď se pouze čeká na udělení víza, aby mohl přiletět ze své domoviny do Čech. V Budějovicích doufají, že se vše vyřeší rychle a příští týden se připojí k týmu.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama