Reklama
Loading...
Reklama

Již více než šest let působí Jakub Jankto v Itálii, která zatím představuje jeho osudovou fotbalovou zemi. Má už za sebou dvě sezony v dresu Sampdorie Janov. Angažmá v severoitalském městě mělo být po letech Ascoli a Udine ukázkou profesního růstu a stoupání minimálně mezi italskou elitu. Český reprezentant má však nyní být i v hledáčku klubů z ještě atraktivnějších italských adres a zároveň přistávají na stole i nabídky z jiných zemí. 

Když zůstaneme v Itálii, musíme jednoznačně vzpomenout na údajný dlouhodobější zájem AC Milán. V současné době se jedná o vedoucí tým italské Série A bojující o první pozici hlavně s městským rivalem Interem. Dlouhodobé kralování Juventusu je podle všeho u konce a díky tomu se stala nejvyšší italská soutěž vyrovnanější a zajímavější. Angažmá v jednom z elitních klubů by znamenala nejen více šancí v boji o hmatatelné trofeje, ale následně by si mohl český záložník zahrát například i Ligu mistrů. 

Opět se však také objevují i mimoitalské scénáře. S atraktivní smlouvou měl přispěchat turecký Trabzonspor. Ten můžeme momentálně vidět na pátém místě tabulky nejvyšší turecké soutěže s tím, že se nachází bezprostředně za pohárovými příčkami. Na čtvrtý Gaziantep ztrácí nyní pouze dva body. Trabzonspor je klub s velkými ambicemi a velkými finančními možnostmi. Vidíme zde další možnost zajímavé výzvy. Všichni však víme, jak záludné dokáže být turecké fotbalové prostředí. Nejsem si jist, zda by bylo dělat tento krok v polovině rozehrané a velmi zvláštní sezony.

Nyní ale rovněž měly přistát na stole ještě dvě zajímavé nabídky z Německa. Tu první mělo zaslat dosud největší překvapení této fotbalové sezony. Dosud skromný klub Union Berlín předčil veškerá očekávání a rovněž směřuje do bojů o evropské poháry. Posilování pro jaro se tedy jeví jako nutné a hráč s dnes již bohatými zkušenostmi z další elitní soutěže by se mohl pochopitelně velmi hodit.

Druhým zájemcem z Německá má být podle tamních informací Wolfsburg. Ten je na tom v tabule ještě lépe než Union a v jeho případě se jistě dostavují i myšlenky na Ligu mistrů. To byla pro Jakuba Jankta další výzva. Zkušenostmi z evropských pohárů zatím po dosavadním italském působení neoplývá. Sampdoria si je v příští sezoně podle všeho nezahraje. Momentálně v nejvyšší italské soutěži “půlí” tabulku a na pohárové příčky ztrácí třináct bodů.

Pokud si chce slávistický odchovanec zahrát v evropských pohárech, bude se muset přestup odehrát. Opět však přichází otázka, zda je k němu ideální čas. Jakub Jankto je ve věku, kdy fotbalisté často činí ta nejzásadnější rozhodnutí. Reprezentační záložník je stále smluvně vázán v Sampdorii, ale vzhledem k jeho výkonům mohou dostavit i další zájemci a další pokušení. Bude se tak dít jak v případě klubu, tak v případě hráče. Nechť si reprezentační záložník správně vybere.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Nečekaná pocta pro Jakuba Jankta a velký zájem z Evropy
  • Český záložník se může podílet na skotské fotbalové pohádce
  • POSLEDNÍ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama