Reklama
Loading...
Reklama

Letošní sezóna ještě nestihla ani skončit a týmy už se chystají na tu další. Na druhou stranu, není se co divit. Moc času na přípravu nebude. Obzvlášť aktivní je letenský tým, který dotáhnul již druhou posilu ze zahraničí za krátký čas. Tentokrát z Bulharska.

Tou první byl slovenský brankář Dominik Holec, který míří do Prahy jako volný hráč z Žiliny. Sparta si poté pojistila služby Lukáše Váchy a Adama Karabce a oběma prodloužila smlouvu.

 

 

Bulharská hvězdička

Nyní hlásí nové jméno – Martin Minchev. Že vám to zní povědomě? Není divu. Tenhle devatenáctiletý talent totiž loni v červnu odehrál půlku zápasu za reprezentaci Bulharska v kvalifikačním utkání o ME proti České republice. Za svou zemi stihl ve svém věku nastoupit už do tří utkání.

„Spartu jsem si vybral, protože to je velký klub. Chci na hřišti ukázat, co dokážu, a vyhrát tady pár trofejí,“ sebevědomě prohlásila nová akvizice.

Minchev bývá pravidelně jmenován v žebříčcích nejtalentovanějších mladíků, kteří běhají po evropských trávnících. 184 centimetrů vysoký hráč přichází z celku Černo More Varna. Zde nastupuje nejčastěji na hrotu útoku nebo na křídlech.

Bulharský klub skončil po hlavní části ligy na 7. místě a aktuálně vede tabulku skupiny o udržení. Mladý útočník se v tomto ročníku blýskl 6 zásahy, což z něj dělá druhého nejlepšího střelce svého týmu.

„Jedná se o velmi dobře fyzicky a rychlostně vybaveného hráče, chce dávat góly. Trenéři budou mít možnost využít jeho přednosti na více pozicích v ofenzivě. V budoucnu může mít pro náš tým velkou cenu na obou křídlech i v útoku,” říká k nové posile sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Co jeho příchod přinese?

Mincheva zdobí hlavně rychlost a schopnosti s míčem v soubojích jeden na jednoho. Přínosem je také to, že ikdyž se jedná o pravonohého fotbalistu, levačku rozhodně nemá jen na opírání. Navíc díky své výšce a stavbě těla umí zahrozit i hlavou.

Rozhodně jde o hráče, který se do sparťanského stylu hry hodí. Ať už do svižných kombinací na jeden nebo dva doteky kolem vápna soupeře nebo ještě lépe do bleskurychlých kontrů do otevřené obrany.

Pro tým z Letné to znamená další možnost pro ofenzívu, která je už teď plná konkurence. Čím dál tím víc se základní sestava letenských staví na mladých hráčích. Ať už jde o Hložka, Karabce, Krejčího nebo Drchala. Teď do seznamu přední linie přibyla nová položka a je nadmíru jasné, že dostane svůj prostor.

Ten ovšem musí vzniknout na úkor někoho, kdo aktuálně hraje. Můžeme tedy čekat brzký odchod některého z členů sparťanského útoku?

Související články:

Reklama