Reklama
Loading...
Reklama

Po reprezentační pauze se zraky fanoušků opět upnuly na ligové trávníky a nejvěrnější ostravské fanoušky čekal jeden z oblíbených výjezdů na Slovácko. Hráči chtěli zcela jistě napravit dojem po domácím šlágru s pražskou Spartou, která si odvezla na Letnou všechny tři body. V jejich zájmu bylo také poslat jasný vzkaz, že boj o evropské poháry nechce Baník v tomto ročníku absolvovat jen v roli diváka. Jenže jistota z nedávné doby se opět kamsi vytratila a jeden ze symbolů Ostravy znovu hledá ztracenou tvář.

Zasloužená prohra

Tým trenéra Hapala zahájil utkání aktivně a postupně získával pevnou půdu pod nohama. V prvních dvaceti minutách mohli dostat ostravský tým do vedení například Tanko či David Buchta. To se však nekonalo a po půlhodině hry se však dostavil nepříjemný šok. Marek Havlík vyslal povedenou střelu z pravé strany a ta skončila až v síti brankáře Letáčka. Povedený vstup do utkání najednou ztratil na ceně a vzhledem k dění v závěru poločasu byl Baník rád za pouze jedno brankovou ztrátu.

Ani o přestávce se však Hapalův soubor nedokázal oklepat a na domácí defenzivu nevymyslel nic nebezpečného. Když v 71. minutě vstřelil tým Slovácka svůj druhý gól, necítil patrně již žádný soudný ostravský fanoušek žádnou přílišnou naději na zvrat v utkání. V dresu Baníku jsme najednou opět neviděli žádného přirozeného vůdce schopného vzepřít se nepřízni fotbalového osudu. Závěrečný hvizd sudího Černého tentokrát působil skutečně jako vysvobození.

Přijde ještě jeden zvrat?

Baník postupně působil na hřišti i velmi unaveně a dostavovala se patrně otázka, zda již jeho hráči fakticky netouží po zimní přestávce. Než se toto přání stane realitou, čeká Baník ještě velmi náročný program. Ten může mít velký vliv na závěrečné hodnocení fotbalového roku 2023, který Baníku si již přinesl jistou naději. Avšak slovo jistota v souvislosti s týmem Pavla Hapala zatím příliš často skloňovat nemůžeme. 

V nejbližším domácím zápase přivítá Baník Viktorii Plzeň, na jejímž hřišti v srpnu tohoto roku prohrál a dostal jednu velice nepříjemnou facku. Následně tým Pavla Hapala čeká výlet do Hradce Králové. Tedy na hřiště týmu, který byl v tomto ročníku první baníkovskou obětí. Budeme však moct mluvit o Baníku jako o favoritovi? Utkání na Slovácku mnoho optimismu nepřineslo. Týden před Vánocemi přivítá ostravský tým pražskou Slavii, které také bude chtít oplatit porážku. Hovoříme o třech velmi nepříjemných soustech. Dokáže Baník před Vánocemi vyhnat z hlav fanoušků přílišnou skepsi?

Reklama