Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
FOTO: FK Dukla Praha
Český fotbal

Další dva Nigerijci v lize. Jeden posílí Boleslav, druhý Budějovice

Nigerijská kolonie ve FORTUNA:LIZE se rozroste o další dva hráče. Už včera oznámila Plzeň hostování talentovaného útočníka Rafii Durosinmiho z Karviné, díky čemuž stoupl počet zástupců africké země v nejvyšší soutěži na deset. V brzké době ale kluby potvrdí přestupy dalších fotbalistů. Jeden posílí tým Mladé Boleslavi, druhý míří na jih do Českých Budějovic.

Boleslav přivádí univerzála z Lotyšska

Ubong Ekpai bude mít v Mladé Boleslavi kolegu. Jedenadvacetiletý Dele Ola Israel podle našich informací uspěl u Středočechů na testech a s klubem už jen dolaďují poslední detaily smlouvy. Ofenzivní univerzál doposud v dospělém fotbale působil pouze v Lotyšsku, poslední rok odehrál v klubu BFC Daugavpils. Patřil k nejlepším hráčům svého týmu a pravidelně měnil pozice – nejčastěji nastupoval z pozice levého křídla, trenéři ho ale využívali i na druhém kraji, na hrotu útoku a dokonce má v nohách i několik zápasů uprostřed zálohy.

V této sezoně, která se v Lotyšsku hraje systémem jaro/podzim, nastoupil ke 34 utkáním, většinou v základní sestavě. Vstřelil tři góly, asistoval jednou. Produktivita by tedy mohla být vyšší. Varovným prstem může být i nasbíraných dvanáct žlutých karet. Dele Ola Israel má ale spoustu vlastností, díky kterým může vyniknout. Skvěle pracuje s balonem, má vynikající driblink a fantasticky se orientuje v přehuštěném prostoru. Dovede přejít přes obránce jeden na jednoho, zkouší to rád zejména z krajních prostor, kdy preferuje individuální průnik před centrem. Pokud hraje zprostředka, rád si chodí pro míče hlouběji do pole a vyvezením či přesnou přihrávkou zakládá útoky. Po ztrátě balonu pak není líný k návratu do obrany a aktivně presuje. Slabinou může být již zmíněná produktivita, disciplína nebo vzdušné souboje. Celkově ale jde o agilního, energického a technicky zdatného hráče.

Dele Ola Israel v dresu Daugavpilsu v souboji s protihráčem. / Zdroj fotografie: nigeriasportsnews.com

Budějovice posílí útočník z Dukly

Hotovou věcí by podle našich informací měl být také přesun Quadri Adebayo Adedirana z druholigové Dukly Praha do Českých Budějovic. Dynamo by mělo brzy oznámit přestup na svých sítích. Dvaadvacetiletý hrotový útočník chodil do hry především z lavičky, přesto ve dvanácti zápasech F:NL přispěl dvěma góly a stejným počtem asistencí. Další čtyři branky přidal za béčko v ČFL. Adediran se hodně zviditelnil v pohárovém utkání proti Slavii, které Dukla sice prohrála 0:4, nebyla ale jen pouhým sparring partnerem vršovického týmu.

Jihočeši přivádí rychlého, silného útočníka, který i přes svou výšku (175 cm) dokáže vyhrát osobní souboj ve vzduchu, udrží balon, je platný v mezihře. Dokáže zahrát i na obou křídlech, kde se prosadí díky náběhům za obranu, kličkám jeden na jednoho a slušným centrům. Přesto se dá předpokládat, že pro České Budějovice bude spíše hráčem na rozšíření kádru a přednost budou dostávat jiní.

Reklama