Reklama
Loading...
Reklama
Alfredo Morelos
Největší zbraň dnešního soupeře Slavie / Zdroj: Rangers FC

Již za pár hodin se v Edenu strhne bitva, na kterou čeká jak český, tak i ostrovní fotbal. Slavia vyzve nejnovějšího skotského mistra Rangers FC a rozdá si to s ním o postup do čtvrtfinále EL. Je jasné, že svěřenci Stevena Gerrarda nedají pražskému celku nic zadarmo. A kdo je pro sešívané největší hrozbou? Kolumbijský zabiják Alfredo Morelos.

Ďábel, buvol, nástupce Radamela Falcaa. Takové přezdívky nese horkokrevný útočník Rangers. Čím si vlastně udělal takovou pověst?

Alfredo Morelos - Medellin
V kolumbijské lize se prosadil jen jednou / Zdroj: larazon.com

Kariéru odstartoval ve městě Pabla Escobara

Čtyřiadvacetiletý útočník vyrostl v prostředí plném drog a chudoby. Narodil se v Cereté a k fotbalu ho vedl jeho otec. K odstartování své kariéry se dostal ale až v Medellínu.

V městě proslulém kolumbijským narkobaronem Pablo Escobarem dostal šanci v tamním Independiente. Stát se fotbalistou bylo pro Morelose vším a právě zde k tomu dostal první šanci.

Morelos Helsinki
Helsinky byly pro Morelose zlomovým angažmá / Zdroj: Scottish Sun

Finský gólostroj

Po dvou letech strávených v Medellínu přišel překvapivý krok. Morelos odcestoval do Finska, kde se mu naskytla příležitost v HJK Helsinky. Jeho rodina však zůstala v Kolumbii a mladý fotbalista tak každý týden cestoval tam a zpátky.

Morelos se za Helsinky trefil hned při své premiéře a nastartoval se k famózní formě. V 62 utkáních, které ve Finsku odehrál, nasázel těžko uvěřitelných 46 gólů.

Morelos red card
Moment v glasgowském derby, který vyvolal velkou nevoli / Zdroj: Scotsman

Horká krev

Jihoamerický temperament se v Morelosovi nezapře. Má chování válečníka, který však svoje nasazení často přehání. Od léta 2017 dostal v dresu skotských Rangers 51 žlutých karet a 7 červených.

Většina z nich pramenila z důrazné hry, ale rodák z Cereté také zbytečně oplácel, simuloval a nechával se vyprovokovat. Nepěkně na sebe dokáže strhnout pozornost hlavně ve velkých derby se Celticem. Například po jednom z vyloučení poslal cestou do šaten fanouškům úhlavního rivala nenávistný vzkaz tím, že si přejel prstem po krku.

Morelos
Oslava první reprezentační trefy / Zdroj: Daily Record

Reprezentační debut snů měl na dosah

Povolání do seniorské reprezentace dostal poprvé v říjnu 2018. Na hřiště se dostal v 77. minutě přátelského zápasu s Venezuelou. O šest minut později už mohl slavit debutový gól, Morelos však netrefil prázdnou bránu. To ale napravil o chvíli později, když nachystal vítěznou branku pro spoluhráče Yimmi Charáho.

Svou první a zatím jedinou reprezentační branku si připsal v listopadu 2019, když v nastavení rozhodl přátelské utkání proti Peru.

Alfredo Morelos
Morelos je v ideální pozici pro další krok ve své kariéře / Zdroj: Rangers FC

Přestup na obzoru

V letošní sezóně má kolumbijský útočník skvělé statistiky. Připsal si 10 ligových branek, dalších pět přidal v Evropské lize a kupodivu se zatím nenechal ani jednou vyloučit.

Jeho aktuální hodnota se podle Transfermarktu pohybuje okolo 12 milionů eur. O čtyřiadvacetiletém útočníkovi se mluví jako o novém Falcaovi. Již dříve se na něj vyptávaly kluby jako Lille, Eintracht Frankfurt nebo Atlético Madrid.

Po čtyřech úspěšných sezónách ve službách Rangers tak přichází ideální čas na další krok. 

Související články:

Reklama