Reklama
Loading...
Reklama

Ve 12. kole Fortuna ligy mezi Zlínem a Mladou Boleslaví se stalo něco, nad čím kroutím hlavou ještě teď. Nerozumím tomu já, hráči, diváci, trenéři. Prostě s odstupem času nechápe vůbec nikdo! Čtrnáct gólů, ano opravdu padlo čtrnáct gólů. Fotbalový zápas v naší nejvyšší soutěži skončil 5:9 pro hostující Mladou Boleslav. Čtete správně. Je to opravdu ještě fotbal? Taková porce gólů totiž nepadá ani v hokeji, natož ve fotbale. První dějství ale příliš nenasvědčovalo tomu, že se zrovna tento zápas zapíše tučným písmem do historie české ligy a určí nový rekord v počtu nastřílených branek.

Po prvním poločase vedení Zlína a nakonec čtrnáct gólů

V 15. minutě ukazovala světelná tabule po gólech Fantiše, Janetzkého a Marečka skóre 2:1 pro Ševce. Utkání domácí během třech minut otočili a za tohoto stavu se šlo i do kabin. Když následně po změně stran ihned z rozehrávky po pár vteřinách skóroval domácí Lukáš Bartošák na 3:1, zdálo se, že Zlín už nemůže zápas ztratit. O čtrnáct minut později a v 60. minutě zápasu hosté z Boleslavi vedli po čtyřech slepených gólech již 3:5! Domácí sice poté z penalty snížili, ale ihned přišel šestý gól a Zlín ztratil sebemenší víru se zápasem něco udělat. Konečný výsledek zápasu už znáte všichni a jistě se o něm bude mluvit po celé Evropě. Druhý poločas bylo k vidění jedenáct branek. 5:9!

Po zápase trenér Zlína Pavel Vrba řekl „Kdybych dnes postavil celý dorost, který tu bohužel nebyl, devítku bychom nedostali“

Čtrnáct gólů je nejvíce v historii české ligy

V samostatné české lize bylo dosud maximem 10 vstřelených gólů v jednom zápase. Stalo se tomu tak dvakrát. Bylo to v zápasech Slavia – Uherské Hradiště 9:1 (1995) a Jablonec – Znojmo 5:5 (2013). Rekord je tedy překonaný a s dnešním datumem padlo neuvěřitelných čtrnáct gólů. Překonán je tedy o čtyři branky. Zápas mezi Zlínem a Boleslaví už asi dlouho žádné jiné utkání v počtu nastřílených branek nepřekoná a bude hodně dlouhé roky zaprášen. Jako například světový rekord atletky Jarmily Kratochvílové v běhu na 800 metrů. Taková perlička na závěr tohoto odstavce. Více jak čtrnáct gólů padlo naposledy před 75 lety a bylo to v roce 1948. Slavia tehdy rozdrtila České Budějovice 15:1!

Oba brankáři na okrasu. Zlínský Rakovan jak pytel cementu

Statistici napočítali v dnešním zápase osmnáct přímých střel na branky soupeřů. Domácí Zlín jich vyslal sedm a hosté z Boleslavi jedenáct. Pouze ve dvou případech na každé straně se tedy zaskvěli brankáři Matej Rakovan a hostující Matouš Trmal.

Zejména zlínský Rakovan celý zápas působil jako leklá ryba a byl bez zájmu. Kdyby se před utkáním trenér brankářů Zlína rozhodl, že v brance rozhoupe pytel cementu, možná by to dopadlo stejně. Dvě neuvěřitelné a komické hrubky si připsal domácí Rakovan. Jednou mu vypadl lehký míč přímo na nohu skórujícího Daniela Marečka a další branku daroval špatnou rozehrávkou veteránu Marku Matějovskému, který ho perfektně obstřelil.

Hostující Matouš Trmal udělal velkou chybu při posledním pátém gólu Zlína a Kovinič ho nachytal na švestkách při slabé střele z velkého úhlu. Ovšem v takovém případě, je zřejmě ztráta koncentrace asi nedílnou součástí hry. Za rozhodnutého stavu a v tak naprosto bláznivém a rekordním zápase, který se zapsal do dějin českého fotbalu.

Chudák kouč Vrba, chudáci skalní fanoušci Zlína

Na tiskovce působil Pavel Vrba pochopitelně sklesle, unaveně a frustrovaně. Utkání označil za nejšílenější, jaký ve Zlíně a možná i trenérské kariéře zažil.

Na otázku, zda má energii pokračovat, řekl: „Já po zápase takové věci neřeším, když tak zítra.“ Je podle něj spousta času. Říkat nějaké věci po zápase by asi nebylo úplně nejlepší, je to na debatu v klubu. Musí se nastolit i otázka, jakou cestou chce klub jít. Dnes vám k tomu více neřeknu,“ dodal bývalý reprezentační kouč, který v prosinci oslaví kulaté 60. narozeniny.

Trenér Vrba je za svojí práci placený, ale co fanoušci Zlína? Ty ještě za takový zápas museli zaplatit a trpět jeden gól za druhým. Někteří masochisté dokoukali zápas až do úplného konce a viděli v 95. minutě ještě první ligový gól hostující Solomona.

Fotbal, jak říkával legendární trenér Tomáš Pospíchal, totiž nemá logiku. Když jsme u trenéra Pospíchala, tak právě dnes je tomu přesně dvacet let, co odešel do fotbalového nebe. Tento divoký zápas by mohl být klidně na jeho počest.

Reklama