Reklama
Loading...
Reklama

Pražská Sparta prý intenzivně pracuje na návratu odchovance Ladislava Krejčího z italské Bologni a jeden zajímavý návrat by se ještě mohl konat v konkurenční Slavii. Nepovedenou půlroční epizodu v řecké Soluni má za sebou slovenský záložník Miroslav Stoch. Prostředí v Edenu dobře zná, slavil zde mistrovský titul a pamatuje pohárovou jízdu, kdy se před českým mistrem musela sklonit Sevilla a fanoušci sledovali vyrovnanou partii s londýnskou Chelsea. Jak reálný je scénář tohoto comebacku?

 

Jako jistá překážka se jeví velká nepříjemnost z poslední doby, kdy mu lékaři zjistili pozitivní test na COVID-19. Slovenský záložník však i přesto hýří optimismem a věří v brzký návrat na trávník. Sám však neví, v jakém to bude dresu. Vedení řeckého klubu s ním v uplynulém ročníku příliš společné řeči nenašlo a přestup na soutok řek Vardar a Aliákmon se ukazuje zpětně jako neuvážený krok. Pokud rodák z Nitry překoná zdravotní problémy, jeví se Slavia na první pohled jako ideální varianta. Ale co na ten druhý?

 

Slavia bude mít před novou sezonou opět ty nejvyšší cíle. Současná česká fotbalová jednička bude mít za úkol obhajobu mistrovského titulu a fanoušci si pochopitelně přejí i opakování atraktivních soubojů v hlavní soutěži Ligy mistrů.Vzhledem k tomu, že herně Slavia v elitní fotbalové soutěži obstála, bude po ní požadována i jistá nadstavba. Je Miroslav Stoch v tomto ohledu ten pravý?

Během jarní části se stávala důležitá postava z rumunského záložníka Nicolaeho Stanciua, jenž činil ve většině zápasů v mistrovské skupině rozdílový element. Možná největším úspěchem Slavie na přestupovém trhu bylo jeho setrvání. Možná to představuje jeden z důvodů, proč už nedostal šanci navýšit počet slávistických zápasů Josef Hušbauer a pohárové zápasy svých nedávných kolegů bude sledoval z kyperské Famagusty.

 

Jindřich Trpišovský se jeví jako jeden z tvůrců fotbalového progresu, ale dokázal by trvale usadit v základní jedenáctce dvojici Stoch-Stanciu? Fanoušci by v případě jeho příchodu požadovali stejného Miroslava Stocha, jenž jim ještě nedávno přinesl tolik fotbalové radosti. Naskýtá se zde další otázka: Co v případě Miroslava Stocha způsobí jeho nezdařené řecké období?“ V případě dílčích neúspěchů by mohl být první na ráně u fanoušků i novinářů.

Když přicházel Miroslav Stoch do Slavie poprvé v roce 2017, dostavovala se od části fanoušků jistá skepse kvůli někdejším konfliktům s nadřízenými, v čele s někdejším reprezentačním trenérem Slovenské reprezentace Jánem Kozákem. Záložník, o jehož služby se ucházela v jisté době i londýnská Chelsea, scházel z mysli slovenských fanoušků a nenápadně působil v arabském Al Ainu či tureckém Bursasporu. Nakonec se však jednalo o trefu do černého a v pražských Vršovicích se podařil jeden fotbalový restart.

Když Miroslav Stoch odcházel ze Slavie do Soluně, používal jako jeden z argumentů znalost tamního prostředí. To mu však zjevně nepomohlo a na polední fotbalový rok by rád zapomněl. Nehrozilo by něco podobného i ve slávistickém případě? Léta běží a ve třiceti letech už musí slovenský fotbalista přemýšlet jinak, než jako sedmnáctiletý dorostenec putující na londýnský Stamford Bridge.

Pokud chce Slavia budovat perspektivní tým, nepředstavuje třicetiletý fotbalista ideální součást této vize. Nejednalo by se v tomto případě o jistý krok zpět? V souvislosti s případným návratem Miroslava Stocha se naskýtá nezdravě mnoho otázek. I návraty zvučnějších jmen skončily několikrát nepříjemným debaklem. Pro Slavii může znamenat případný “Projekt Stoch” znamenat velmi riskantní podnik.

Související články:

Reklama