Reklama
Loading...
Reklama

Vypadá to, že kádr Sparty čeká v létě čistka. Podle instagramového profilu Fanoušci Sparty, který se odvolává na zdroj blízký klubu, opustí Letnou hned čtyři hráči. Konkrétně se mluví o Matěji Hanouskovi (27), Davidu Lischkovi (23), Liboru Kozákovi (31) a Michalu Trávníkovi (26).

Podle informací klub ani s jedním z těchto hráčů nadále nepočítá a budou si tak muset začít hledat nové angažmá.

Jablonecké trio

Michal Trávník letos nastoupil do 14 ligových zápasů. Jeho čas na hřišti však ve valné většině byl jen v rámci závěrečných pár minut. Bývalého tahouna Jablonce často brzdila zranění, která přispěla k tomu, že se na Letné nikdy nedokázal prosadit a naplnit svůj potenciál. Za Spartu tento ofenzivní záložník nikdy nevstřelil branku.

Michal Trávník
Trávník přicházel do Sparty v pozici hráče, o kterého byl zájem i z Itálie / Zdroj: Michal Beránek, Sport

Pod dlouhodobou kritikou fanoušků byla dvojice Hanousek-Lischka. Příznivci Sparty nebyly spokojení s kvalitou a výkony, které toto obranné duo předvádělo.

Hanousek doteď za Spartu v lize naskočil do 63 utkání, Lischka do 19. Druhý jmenovaný dříve podstoupil operaci srdce, po které se dlouho dostával zpátky.

Kozák je překvapením

O možných odchodech Hanouska či Lischky se spekulovalo již dříve, překvapením je však jméno Libora Kozáka. Nejlepší ligový útočník loňské sezóny po příchodu Pavla Vrby ožil a pro tým měl obrovský přínos.

Bývalý forvard Aston Villy či Lazia Řím dostával přednost i před nejgólovějším hráčem Sparty, Lukášem Julišem. Oba dva střelci jsou aktuálně po zranění. Kozák chodí o berlích po zlomenině kotníku a Juliš se vzpamatovává po operaci třísla.

Libor Kozák zranění
Kozák se nešťastně zranil při zápase s Českými Budějovicemi / Zdroj: AC Sparta Praha

Aktuálně seznam útočníků letenského klubu čítá několik jmen: Adam Hložek, Martin Minchev, Libor Kozák a Lukáš Juliš. Do toho má ještě v Bohemians 1905 Matěje Pulkraba, Václava Drchala v Mladé Boleslavi a v tureckém Malatyasporu Benjamina Tetteha.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama