Reklama
Loading...
Reklama
Sivok Sparta Dynamo
FOTO: SK Dynamo České Budějovice
Český fotbal

Chystají se změny ve vedení Sparty. Má se vrátit muž, s nímž nikdy nebyla nuda

Fanoušci Sparty prožili další rok bez oslav mistrovského titulu. Je tomu již osm let, co naposledy na Letné stříkalo mistrovské šampaňské a slávistický rival vše sledoval s jistou závistí. V tomto ohledu se situace v podstatě dokonale obrátila. Sparta si během této doby již několikrát položila otázku, jak se musí změnit její sportovní koncepce, aby se vrátily na Letnou zpět pověstně zlaté časy. Nyní se má na pomoc dostavit další miláček tamních fanoušků.

Čekání na titul je dlouhé

Vyprávění o velkolepě pojatých příbězích Sparty, kdy byl nový trenér představován jako záruka nové a lepší koncepce, dnes musí znít fanouškům doslova jako Beethovenova Osudová. Patrně se jim příčí především jméno Andrea Stramaccioni. Italský trenér dostal prakticky všechny požadované posily na zlatém podnose, ale z evropských pohárů tehdy vypadl ještě před začátkem školního roku. Pod ještě větší tlak se díky tomu logicky dostal majitel Sparty Daniel Křetínský. S jeho jménem si fanoušci Sparty slovo úspěch momentálně příliš nespojují. 

Jistým symbolem lepších zítřků se měl stát jeden z nejslavnějších sparťanských odchovanců Tomáš Rosický. Někdejší kapitán reprezentace a hráč Borussie Dortmund či londýnského Arsenalu měl představovat jistý symbol nové sparťanské kapitoly. Na rodné hroudě mu ale vše zkomplikovalo nejdříve jeho zdraví a klubu měl pomoct především v kancelářském prostředí. Fanoušci si možná nepřipouštěli, že v tomto oboru je nováčkem a daný pocit je dohnal. Nyní má však získat jednoho zkušenějšího pomocníka.

Zdroj: SK Dynamo České Budějovice

Jihočeské zkušenosti mohou pomoct

Další někdejší reprezentant Tomáš Sivok má totiž zastávat na Letné i jinou funkci než tu hráčskou. Měl by se totiž stát sportovním ředitelem. Manažerskou funkci si vyzkoušel také v rodném Dynamu České Budějovice a přicházel by tak jako člověk jistým způsobem prověřený. Většinu hráčské kariéry strávil v Turecku a patrně i z tohoto důvodu si slovo nuda s jeho kariérou spojit nemůžeme. Zde absolvoval i zajímavé bitvy s vedením klubu a u fanoušků Besiktase Istanbul získal tak výsadní postavení, že mu odpustili i přestup do nenáviděného Bursasporu.

Po návratu domů zažil krátkou hráčskou epizodu v dresu Dynama České Budějovice a následně se dostal do manažerského prostředí v rámci jihočeského klubu. Již jako hráč měl spory například s majitelem klubu Vladimírem Koubkem a vedení klubu se fakticky rozdělilo na dvě sekce. Své názory a kritiku ventiloval velmi otevřeně a naznačoval tak patrně i své manažerské ambice. Klub sice opustil, ale podle mnohých tak činil jako vítěz. V případě příchodu na Letnou by se mu patrně splnil jeho manažerský sen. Vzhledem k řadě přehmatů v nedávné minulosti by neměla Sparta váhat a rodáka z Pelhřimova představit jako nového člena klubového managmentu.

Reklama