Reklama
Loading...
Reklama

Po velmi rozpačitém začátku sezony plném spekulací o dalším směřování se Baník Ostrava dočkal prvního vítězství. Na stadionu v ostravských Vítkovicích si celkem bez problémů poradil s nováčkem z Pardubic, přičemž někteří hráči se vykoupili za své dosavadní výkony a někteří o sobě opět dali vědět, aby se s nimi počítalo i v dalších zápasech, v nichž bude chtít Baník navázat na výkon v zápase s Pardubicemi. Může se po tomto dílčím úspěchu celkově zlepšit atmosféra v týmu?

 

Baník ligového nováčka přehrával od začátku, ale byla na něm vidět i jistá nervozita, protože v dané chvíli už neměl kam uhnout. Měl před sebou soupeře, který v minulém kole jako nováček obral o body mistrovskou Slavii a jistě se tak navýšilo jeho sebevědomí, jež se v případě Baníku naopak jevilo jako nedostatkové zboží. Situaci jistě museli výrazně vzít do rukou zkušení hráči jako Jiří Fleišman, Martin Fillo či kapitán Jan Laštůvka. Tentokrát se výsledky skutečně dostavily.

Týmu z Pardubic nepomohly ani postupné změny v sestavě a ještě před koncem prvního poločasu je načal domácí útočník Tomáš Zajíc. Ve druhé půli se potom ukázal hlavní hrdina tohoto zápasu jménem Dyjan Carlos de Azevedo. Není tomu tak dávno, co se s Baníkem fakticky loučil a trenér Kozel ani nikdo další s ním již nepočítal. Po utkání s Pardubicemi však může být vše úplně jinak.

Již se mluvilo o tom, že jeho vztahy s hráči se momentálně nachází na mrtvém bodě a a protože De Azevedo otevřeně mluvil o zájmu odejít, nemohl s ním nikdo počítat jako se světlou výjimkou budující dobrou náladu. Vzhledem k tomu, v jaké situaci se Baník před zápasem s Pardubicemi nacházel, musely jít všechny osobní animozity stranou. Ve čtvrtém ligovém kole se Baník nacházel v kritické situaci a v případě další bodové ztráty by se z pohárových příček stalo naprosté tabu.

Již jsme několikrát psali o baníkovském přešlapování na místě a případné konflikty mezi Lubošem Kozlem a hráči by neukazovaly tu správnou cestu vpřed. Už při pohledu na Baník hrajícím skupinu od evropské poháry jsme skutečně neviděli tým konkurenceschopný například v Evropské lize. V zápase s Pardubicemi se Baník radoval z první domácí výhry pod Lubošem Kozlem. Jedno čekání tedy skončilo, ale i když máme podzim, musíme připomenout, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Vítězstvím nad Pardubicemi se zatím Baník pouze lehce připomněl a teď přichází otázka, co bude dál?

Proti východočeskému týmu naplnil Baník roli favorita a v této pozici se bude nacházet i v následujícím zápase s Teplicemi. Poté přijede do Ostravy na návštěvu mistr z Edenu a tento zápas bude pro Baník další těžkou zkouškou, zda jsou jeho předsezonní ambice skutečně na místě. Vítězství nad Pardubicemi se musí brát v tomto ohledu pouze jako splněná povinnost a teď všichni musí čekat na to, zda se jednalo o dostatečně silný odrazový můstek pro další zápasy. 

V Ostravě se dlouhou dobu utěšovali konstatováním, že před krátkým časem bojoval Baník o vlastní existenci. Čím déle na to budou vzpomínat tím trnitější bude cesta do vysněných evropských pohárů. Pro starší hráče z baníkovské soupisky se může jednat o poslední výzvu a proto se musí co nejrychleji srovnat se současnou situací. Luboš Kozel již při svém začátku na baníkovské lavičce mluvil o touze zabudovat do týmu mladé talentované hráče. Když se však na soupisku podíváme, najdeme na ní velké množství “hotových” hráčů schopných ukázat těm mladým fotbalovou cestu. V Baníku teď musí doufat, že oni sami tuto cestu skutečně znají. Při tréninku bude v následujícím týdnu patrně veselejší nálada. Baníkovští však musí dokázat, že se nejedná pouze o nárazovou situaci. 

Související články:

Reklama