Reklama
Loading...
Reklama

Nejvyšší polská fotbalová soutěž měla o víkendu jednu velmi zajímavou českou vložku. Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se výrazně podíleli na vítězství Jagiellonie Byalistok nad Wislou Plock 5:2. Čeští fotbalisté měli největší podíl na výsledku, který musel výrazně zlepšit náladu v týmu, který měl za sebou sérii tří porážek a neustále klesal tabulkou. Nyní se ocitl v její polovině a všichni věří v lepší zítřky.

Tomáš Přikryl vytvořil v tomto zápase velmi povedenou dvojici s chorvatským útočníkem Jakovem Puljičem. Jejich vzájemná souhra znamenala pro Chorvata hattrick a jednalo se o největší podíl na Přikrylově statistice v tomto zápase. Na své konto si připsal celkem tři asistence a prožil patrně svůj nejplodnější polský večer. Doslova z něj čišela elegance. Na tichý a prázdný stadion tak přinesli hráči aspoň trochu radosti.

Pozadu nezůstal ani druhý Čech na soupisce Byalistoku, někdejší hráč Olomouce, Plzně či Jablonce Martin Pospíšil. Vstřelil totiž čtvrtý gól svého týmu díky odraženému míči po rohovém kopu. Ten znamenal fakticky zlomený odpor Wisly Plock a patrně i velký oddech pro bulharského trenéra Peteva. Týmu ze severovýchodního cípu Polska se nyní patrně mnohem lépe dýchá a to samé se dá říct o českých hráčích, od nichž zde panovala velká očekávání.

Geniálně zahraný přímý kop Pospíšila.

 

Nyní je na nich, aby svou formu potvrdili. V příštím kole jedou na hřiště Stala Mielec, jenž se nyní nachází na chvostu ligové tabulky. Byalistok tak čeká po delší době role jasného favorita. Uvidíme tedy, jak se s ní popere.

Celý sestřih utkání.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama