Reklama
Loading...
Reklama

Včera proběhlo další kvalifikační kolo o ženské EURO 2021, které se uskuteční v Anglii. České reprezentantky jsou nejblíže k postupu na první EURO v historii. Jak si zatím vedou v kvalifikaci? Pojďme se na to společně podívat.

České ženy začaly kvalifikaci již v srpnu minulého roku proti outsiderovi skupiny. Tím byl tým z Moldavska a české holky soupeře smázly 7:0.

Další zápas přivítaly doma favoritky skupiny a jedny z adeptek na evropský titul, španělské fotbalistky. Bohužel zápas nedopadl dobře a domácí hráčky prohrály rozdílem 5:1. Minulý týden sehrály se Španělkami odvetné utkání, které kvůli nepovedenému prvnímu poločasu prohráli 4:0.

Poté si spravily chuť na půdě Ázerbájdžánu a vyhráli 4:0. Proti stejnému soupeři včera odehrály odvetné utkání na domácí půdě, kdy byly opět české fotbalistky vítězné a to v poměru 3:0.

Největším českým konkurentem v postupu na evropský šampionát je tým ze sousedního Polska. V domácím utkáním se Češkám podařila uhrát remíza. Na polské půdě, kde se nepodařilo vyhrát ani Španělkám (0:0), se čekal velký boj. Ten nakonec vyhrály naše ženy a domů si přivezly důležitou výhru 2:0.

Momentálně je česká reprezentace na třetím místě v tabulce. Za sebou má odehraných sedm zápasů s bodovým ziskem 13 bodů. Na druhém místě jsou Španělky, ty však mají o dva zápasy méně. Tabulku prozatím vede Polsko, které má odehraný stejný počet zápasů, ale o jeden bod více.

Nejlepší českou střelkyní je Lucie Voňková se čtyřmi góly, které vstřelila ve svých třech kvalifikačních utkání. Druhá je Andrea Stašková, která zasáhla do všech zápasů.

Poslední kolo, ve kterém se vše rozhodne, je na programu 1. prosince. Naše fotbalistky doma přivítají Moldavsko, Polky letí do Španělska, kde budou domácí favoritkami utkání. A my budeme doufat, že právě domácí fotbalistky vyhrají nebo udrží remízu.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama