Reklama
Loading...
Reklama

Spekulací o přestupu klenotu Sparty, Adamu Hložkovi, do zahraničí každým dnem přibývá. Mluví se o dalších a dalších evropských celcích, které jeví o talenta zájem. Jedno jméno se však začíná objevovat častěji. Tím je Lipsko. V německém týmu od začátku této sezóny střílí góly už jeden Čech, Patrik Schick. Existuje tedy šance, že se nám v Bundeslize vytvoří jedinečný úkaz – útočná česká dvojice ve velkém evropském klubu.

Mladičký Hložek je diamantem mezi nadějemi našeho fotbalu a není divu, že kolem šikovného křídelníka je takový rozruch. Za dva týdny mu bude teprve 18 let a již v tomhle věku má na kontě více než 50 zápasů v nejvyšší lize.

V tomto ročníku si připsal 10 gólů a 9 asistencí. Neuvěřitelná čísla na tak mladého hráče. Desátý gól vstřelil v minulém zápase proti Jablonci, když se blýskl nádhernou efektní patičkou, kterou míč uklidil k zadní tyči.

Lipsko momentálním favoritem

Ve spojitosti s Hložkem a případným přestupem se skloňují jména jako Borussia Dortmund, Arsenal ale primárně právě tým ze Saska. Město továrny na automobily Porsche opustí po sezóně jeho nejlepší střelec, Timo Werner. Ten již podepsal kontrakt v londýnské Chelsea, kde bude od nové sezóny působit.

Za peníze obdržené z přestupu musí Lipsko najít adekvátní náhradu za svého snajpra. Tou by se mohl stát právě Hložek. Podle německého deníku Bild je k přestupu do Bundesligy nakloněn i samotný hráč.

Lipsko by bylo rozhodně logickou volbou. Tým ze Saska dává mladým hráčům velký prostor a jeho manažer Julian Nagelsmann je známý tím, že s talenty umí pracovat.

Zádrhel je však v tom, že samotná Sparta se k přestupu zrovna dvakrát nemá.

“Adam má obrovský potenciál a rychle sbírá zkušenosti. Nesmíme však zapomínat, že pořád jde o velmi mladého kluka. Nemůžeme nic uspěchat,” oznámil před časem sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Odrazující je také suma, kterou tým z Letné od zájemců požaduje. Hložka si cení na 400 milionů korun. Je nutné totiž brát v potaz i to, že samotný Schick je v Německu aktuálně jen na hostování. Pokud by ho nadále chtěli ve svých službách, muselo by Lipsko zaplatit ještě další, větší sumu Schickovu majiteli, AS Řím.

Na chvilku se zasněme

Pro Schickův trvalý přestup hraje i to, že už prokázal svou platnost pro tým. V tomto ročníku Bundesligy nastřílel hned 10 gólů a u dalších dvou asistoval. Rozhodně se tedy svému zaměstnavateli osvědčil.

Pokud tedy Schick zůstane, je to rozhodně velký důvod k tomu, aby Hložek zvolil právě Lipsko. Vznik této útočné české dvojice v německé lize byl dal vzpomenout na slavnou éru Jana Kollera a právě Tomáše Rosického, kteří váleli v Borussii Dortmund.

Vídat tedy v jednom z top celků Bundesligy vedle sebe Hložka s Schickem by byl pro český fotbal fantastickou reklamou. A pro mnohé z nás splněným snem.

Nechme tedy božím mlýnům svůj čas a třeba se za nějakou dobu budeme radovat z uskutečněné fantazie.

Související články:

Reklama